احتمال رشد قیمت اتریوم ETH در اواخر سال 2022

  • منتشر شده توسط ادمین
  • 7 بهمن 1400
  • رپورتاژ
  • بدون دیدگاه

1 1 e1643312802919 - احتمال رشد قیمت اتریوم ETH در اواخر سال 2022

اتریوم یک رمز ارزی است که در بازار ارز های دیجیتال مبادله می شود. این پلتفرم توسط گروه توسعه دهندگان که یکی از آنها جزو لوبین نام دارد، ایجاد شده است. قیمت اتریوم یکی از نکاتی است که سرمایه گذاران به آن توجه می کنند، زیرا قیمت اتریوم تاثیر زیادی در خرید آن دارد.  در واقع جزو لوبین می گوید هدف ایجاد اتریوم این بود که  در زندگی به نهادهایی مانند بانک و شرکت احتیاج نداشته باشیم. علاوه بر این باید اضافه کنیم که شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ زمانی که بیت کوین را معرفی کرد.

می توان گفت که  بیت کوین در آن زمان اولین سیستم غیر متمرکز و دیجیتال بود که با مفهوم بلاک چین توانسته بود تا اطلاعات مربوط به تراکنش ها را روی کامپیوتر های سراسر جهان به جای سرور های بانکی وسایل های مرکزی توزیع کند. در واقع با این روش توانست بدون نیاز به شرکت و دولت‌ها و هر واسطه دیگر پول را به هر نقطه از جهان انتقال دهد. اما اتریوم  توانست امکان اجرای غیرمتمرکز قرارداد هوشمند را فراهم کند تا کاربران بتوانند بقیه فرآیندها را به صورت غیر متمرکز انجام دهند. در واقع می توان گفت که هدف اتریوم غیر متمرکز کردن همه چیز بود. اتریوم سال ۲۰۱۵ به صورت رسمی شروع به کار کرد.

در آن زمان شخصی ایده پرداز به نام ویتالیک بوترین ایده غیر متمرکز کردن همه چیز را ارائه داده بود. این شخص از حامیان بیت کوین بود و با الهام گرفتن از بیت کوین توانست این ایده را ارائه دهد. اتریوم یک ارز دیجیتالی است که هنوز زمان برای توسعه یافتن و پیشرفت کردن دارد. از آنجایی که هدف اتریوم غیر متمرکز کردن همه چیز بود، می‌ توان هر خدمت متمرکز را با استفاده از این شبکه غیر متمرکز کرد. به طور مثال می توان بانکداری و وام دهی و پرداخت و تراکنش ها که با واسطه انجام می‌ شود را با اتریوم غیر متمرکز کرد.

شباهت های اتریوم با بیت کوین

b e1643312881177 - احتمال رشد قیمت اتریوم ETH در اواخر سال 2022

با اینکه اتریوم و بیت کوین دو پلتفرم جداگانه از یکدیگر هستند، اما در بعضی از مواقع شباهت‌ هایی هم با یکدیگر دارند. مثلاً از شباهت های اتریوم و بیت کوین می‌ توانیم بگوییم که همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم بیت کوین مبتنی بر بلاک چین بود و یا به طور کلی دارای بلاک چین بود مانند بیت کوین یک بلاک چین مستقل برای خود دارد. همانطور که می دانید نقش بلاک چین مانند یک دفتر یادداشت دیجیتالی است که کاملا امن هست، به همین علت همه اطلاعاتی که مربوط به قرارداد های هوشمند و تراکنش ها است بر روی این بلاکچین به طور کامل و امن ثبت می‌ شود. زیرا بلاکچین تغییر ناپذیر است.

از دیگر شباهت های بین اتریوم و بیت کوین می‌ توانیم که اتریوم هم مانند بیت کوین بدون نیاز به مجوز است و یک پلتفرم عمومی به حساب می آید. در واقع اگر به صورت ساده بیان کنیم اتریوم نیاز به اجازه ندارد. به همین علت همه کاربران می توانند برای انجام تراکنش و یا قراردادهای هوشمند از این دو پلتفرم بدون نیاز به مجوز استفاده کند. در حقیقت کاربران می‌ توانند بر روی شبکه اتریوم برای خود بستر های خصوصی ایجاد کنند و برای انجام این کار کاملاً آزاد هستند.

از دیگر شباهت های اتریوم با بیت کوین می‌ توانیم به این اشاره کنیم اتریوم هم مانند بیت کوین  مبتنی بر ماینینگ است. به زبان ساده‌ تر اتریوم مبتنی بر استخراج است. در واقع همه کاربران باید  برای ساخت  بلاگ،  پردازش سخت افزارهای خود را برای عملیات ماینینگ به شبکه اختصاص دهند. در این صورت شبکه در ازای آن به استخراج کنندگان پاداش می دهد. در آخر باید ذکر کنیم که اگر می‌ خواهید از قیمت اتریوم آگاه شوید بهتر است به صرافی های معتبر مراجعه کنید و در آنجا می‌ توانید هم از قیمت اتریوم آگاه شوید و هم به خرید اتریوم بپردازید.

 

تفاوت‌های اتریوم و بیت کوین

3 1 e1643312931672 - احتمال رشد قیمت اتریوم ETH در اواخر سال 2022

در قسمت فوق در مورد شباهت های اتریوم و بیت کوین مطالبی ارائه دادیم. اما شما باید بدانید که این دو پلتفرم تفاوت های بسیار زیادی هم با یکدیگر دارند. مثلاً از تفاوت اتریوم و بیت کوین می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که تراکنش اتریوم سریعتر از بیت کوین است. در واقع در بیت کوین تراکنش‌ها هر ۱۰ دقیقه یکبار انجام می‌ شود. اما این زمان در اتریوم بسیار کمتر است. به طور کل زمان انجام تراکنش در اتریوم فقط ۱۴ ثانیه است. همانطور که مشاهده کردید زمان انجام تراکنش در اتریوم خیلی کمتر از یک دقیقه است.

در حالی که این زمان در بیت کوین ده برابر است. و این بین علت است و سایز تراکنش ها در بیت کوین یک مگابایت است. در حقیقت بیت کوین می تواند هفت تراکنش در ثانیه انجام دهد اما این عدد در اتریوم ۱۶ تراکنش است. اما توسعه‌ دهندگان بر این هستند که سرعت اتریوم را افزایش دهند. از دیگر تفاوت های بین اتریوم و بیت کوین می‌ توانیم به این اشاره کنیم که اتریوم راحت تر از بیت کوین می تواند قراردادهای هوشمند را اجرا کند. علاوه بر این باید اضافه کنیم که در اتریوم در زمان کمتری می توان کد برنامه نویسی را پیاده کرد.

از دیگر تفاوت های بین این دو پلتفرم می‌ توانیم بگوییم پلتفرم بیت کوین در واقع محدودیت عرضه دارد، اما اتریوم نامحدود است. به همین جهت می توانیم بگوییم که تعداد واحدهای اتریوم نامحدود است. علاوه بر این باید اضافه کنیم که بیت کوین فقط ۲۱ میلیون واحد ارز استخراج می شود، اما در اتریوم هیچ محدودیتی وجود ندارد. در واقع این موضوع می‌تواند یکی از بزرگترین تفاوت های بین بیت کوین و اتریوم باشد‌. ماینر هایی که در بیت کوین فعالیت دارند در هر ۱۰ دقیقه از بیت کوین پاداش می گیرند. این‌ پاداش، پاداش بلاگ نام دارد. از دیگر تفاوت ها قیمت اتریوم و قیمت بیت کوین است.

معرفی قرارداد هوشمند اتریوم

در مورد قرارداد هوشمند اتریوم باید بگوییم که قرارداد هوشمند یک نرم افزاری است که بر روی بلاک چین اجرا می شود. این نرم‌ افزار یک سری از دستورات را به خود اختصاص داده است و به طور خودکار آن را اجرا می‌ کند. علاوه بر این باید بیان کنیم که زمانی که این قرارداد بر روی بلاکچین اتریوم آزاد است ثبت می‌ شود و هیچ شخصی نمی تواند از اجرای آن قرارداد جلوگیری کند. قراردادها خود به دو نوع قرارداد عادی و قرارداد هوشمند تقسیم بندی می شود. قرارداد عادی همانطور که از نامش مشخص است یک قرارداد معمولی است که بین دو شخص توافق می شود.

در حقیقت مانند اجاره نامه و یا بیمه نامه است. اما قرارداد هوشمند اتریوم تفاوت بسیار زیادی با قرارداد معمولی دارد. در حقیقت زمانی که قرارداد هوشمند بر روی بلاکچین های آزاد که یکی از آنها اتریوم نام دارد ثبت شود، همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم قابلیت ضمانت اجرایی دارد. به همین علت این قراردادها قابل توقف نیستند. در واقع فرایند دریافت اجاره نامه را با استفاده از قرارداد هوشمند و غیر متمرکز می‌ کنند و یا هوشمند سازی می کنند.

مثلا می شود در حوزه های مختلف مانند حوزه معاملات مالی و یا مالکیت دارایی و در حوزه بیمه و در حوزه وثیقه و انتخابات و توسعه یک محصول می شود از قرارداد هوشمند اتریوم استفاده کرد. در واقع شما در هر زمینه ای که بخواهید می توانید از قرارداد هوشمند استفاده کنید. همانطور که می‌ دانید اتریوم یکی از پلتفرم های غیر متمرکزی است که توانسته به پیشرفت های بسیار زیادی دست یابد.  قیمت اتریوم در صرافی ها اعلام می شود، به همین علت اگر می خواهید از قیمت اتریوم اطلاع حاصل کنید، بهتر است حتماً یک مکان معتبر را انتخاب نمایید و قبل از خرید اتریوم حتماً به قیمت آن هم توجه ویژه ای داشته باشید.

نحوه کار اتریوم

ethereum e1643312966651 - احتمال رشد قیمت اتریوم ETH در اواخر سال 2022

اگر شما قصد خرید اتریوم را دارید و می خواهید از قیمت اتریوم اطلاعات حاصل کنید، بهتر است به یک سایت صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید. همانطور که می دانی قیمت اتریوم بسیار مهم است. برای خرید اتریوم می توانید از چند روش استفاده کرد. روش اول خرید مستقیم اتر است. در واقع شما می توانید با خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانی بدون شک دغدغه در مورد تحریم‌ها وارد بازار ارز دیجیتال شوید.

در مورد طرز کار اتریوم باید بیان کنیم که اتریوم از هزاران کامپیوتر در در کل دنیا که از بلاک چین نگهداری می کنند تشکیل شده است. در واقع اطلاعات تراکنش های که انجام می گیرد روی بلاک چین نوشته می شود در واقع هر کامپیوتر دارای یک رونوشت است. به همین علت در تراکنشی که به شبکه اتریوم ارسال می شود، آن‌ها را بررسی می‌ کنند تا از اعتبار آنها اطلاع حاصل کنند. علاوه بر این باید بیان کنیم که استخراج کار دیگری است که در اتریوم انجام می دهند. همانطور که می دانید برای جلوگیری از تقلب نیاز به یک راهکارهای غیر متمرکز ای است که بتواند جلوی آن را بگیرند. ماینینگ و یا همان اثبات کار یکی از همین روش هایی است که برای حفظ امنیت شبکه بلاک چین استفاده می شود.

همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم هر شخصی که بخواهد در ایجاد بلاک های تراکنش سهمی داشته باشد باید قدرت پردازش سخت افزارهای خود را شبکه اختصاص دهند. در این صورت  شبکه به آنها پاداش می دهد. مثلاً در شبکه اتریوم پاداش که به ماینر ها داده می شود، ارز دیجیتال اتر است. علاوه بر این باید اضافه کنیم که  ماینر ها علاوه بر این پاداشی که دریافت می‌ کند، کارمزد تراکنش را هم می گیرند.

آینده اتریوم

اتریوم در سال ۲۰۱۹ ارتقا گرفت و نام آن را سرنیتی گذاشته اند. در واقع برای این به روز رسانی در شبکه اتریوم سه فاز مشخص کرده اند. فاز اول فاز صفر نام دارد. برای اجرای فاز صفر بیان کردند که در سال ۲۰۲۰ انجام می پذیرد. در حقیقت برای جلو فاز یک و دو هنوز برنامه مشخصی تعیین کردند و پیش‌ بینی کردند که ۵ سال حداقل زمان می برد. همانطور که مشاهده می‌ کنید اتریوم در حال ارتقا  است. به همین علت می توانید وارد این شبکه شوید و با خرید و اطلاع از قیمت اتریوم در آن فعالیت داشته باشید. همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم در اثبات سهام زمانی که معین ها اقدام به خریداری عطر می کند و آن را به شبکه اختصاص می‌ دهند، از طریق شبکه هر اعتبارسنج به آن ماینر پاداش اهدا می کند.

به همین علت با شما جزو افرادی هستید که قصد دارید با اطلاع از قیمت اتریوم در آن سرمایه‌ گذاری بلند مدت کنید می توانید از اثبات سهم سود ببرید. علاوه بر این در مورد آینده اتریوم باید بیان کنیم که استخراج آن تا سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا می کند. علاوه بر این متقاضیان می توانند با خرید اتریوم در سال 2022 فعالیت خود را در این شبکه آغاز کنند. کیف پول بیت کوین یک نرم افزاری است که می‌ توانید از آن برای نگهداری ارز دیجیتال خود استفاده کنید. در واقع علاوه بر این کیف پول یک سایت و یک سرویسی هست که به آن کیف پول من می گویند. این سایت کاملا ایرانی است.

5/5 - (1 امتیاز)