15 مهر 1399
0 ۳۷۷ 5

افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

search bar plugin - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

ممکن است سوالات شما هم باشد: افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس ,پلاگین سرچ برای وردپرس,ساخت جستجو برای وردپرس,جستجو پیشرفته وردپرس,افزودن جستجو به منو وردپرس, جستجو ajax وردپرس

 

آیا می خواهید یک نوار جستجو به منو سایت وردپرسی خود اضافه کنید؟

به طور پیش فرض وردپرس به شما این امکان را می دهد نوار جستجو را در سایدبار، فوتر سایت و سایر بخش ها اضافه کنید. با این حال، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند جعبه جستجوی وردپرس را در منوی سایت داشته باشند. دلیل اصلی آن این است که نوار جستجو در قسمت بالای صفحه به آسانی قابل مشاهده است.

در این مقاله روش  به شما نشان خواهیم داد که چطور به راحتی بدون دانش برنامه نویسی، یک نوار جستجوی جذاب به فهرست وردپرس خود اضافه کنید. که کاملا کاربردی و جستجوی قدرتمندی داشته باشد.

  • افزودن نوار جستجوی وردپرس کاربردی و با موتور جستجوی قدرتمند

 

search bar add menu wordpress ajax - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

چرا یک نوار جستجو به منو وردپرس اضافه کنیم؟

ماندگاری کاربر در سایت از نظر سئو اهمیت زیادی دارد. اضافه کردن یک نوار جستجو به کاربران کمک خواهد کرد قبل از آنکه سایت را ترک کنند، به آسانی موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنند.
در اصل نوار جستجو تجربه کاربری را بهبود بخشیده و باعث تعامل بهتر کاربران با سایت می شود. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان استفاده از نوار جستجو را تاکید می کنند.
همانطور که در بخش مقدمه این مقاله توضیح داده شد، وردپرس به طور پیش فرض دارای نوار جستجو است. اما این جعبه جستجو محدودیت دارد. به عنوان مثال فقط می توان در بخش ابزارک ها از این نوار پیش فرض استفاده کرد.
در این مقاله روش اضافه کردن نوار جستجو در منو وردپرس آموزش داده شده است. زمانی که نوار جستجو در منو سایت قرار بگیرد از نظر بصری هم جذاب تر و هم برای کاربران استفاده از آن راحت تر خواهد بود.
افزونه های جستجوی بسیار متنوعی وجود دارد که به شما امکان می دهد نوار جستجو را به مکان های مختلف سایت خود از جمله منوها اضافه کنید.
برای این آموزش، افزونه رایگان Ivory Search را برای شما کاربران پروان وب معرفی کرده ایم. این افزونه وردپرس به شما امکان می دهد نوارهای جستجوی سفارشی جدید ایجاد کنید و جستجوی پیش فرض وردپرس را بهبود ببخشید.
خب در ادامه باهم به نحوه افزودن نوار جستجو به منوی سایت خود را بررسی می کنیم.

افزودن نوار جستجو به منو سایت با افزونه Ivory Search

  • ویژگی بارز این افزونه(افزونه جستجو پیشرفته وردپرس):
این پلاگین سرچ برای وردپرس کاملا کاربردی و دارای یک موتور جستجوی قوی است که بلافاصله مطالب مرتبط به جستجو را لیست می کند. افزونه Ivory Search کاملا کاربردی بوده و توسط تیم پروان وب تست شده است. اما موردی که شاید خیلی مورد مزاج کاربران نباشد، به کارگیری از جعبه های جستجو ساده است.
ولی با این حال اگر دنبال یک نوار جستجو قوی با امکانات حرفه ای هستید حتما ادامه مطلب را دنبال کنید.

searchbarinwordpressmenupreview - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Ivory Search است. در این افزونه پس از نصب و فعال سازی فقط کافی است که از بخش تنظیمات این افزونه مکان نمایش نوار جستجو را فعال سازی کنید تا نوار جستجو در ناحیه مشخص شده ظاهر شود.
در واقع باید مشخص کنید که نوار جستجو در کدام ناحیه به نمایش گذاشته شود. در فوتر سایت، در هدر سایت و…
  • پس بعد از از فعال سازی افزونه، باید از پیشخوان وردپرس به صفحه Ivory Search» Setting مراجعه کنید. (بر روی Skip کلیک کنید تا وار این بخش شوید)
  • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید. در ابتدا باید ناحیه فعال سازی نوار جستجو را مشخص کنید. پس یکی از ناحیه ها را مانند header, footer انتخاب کرده و زبانه آن را باز کنید و سپس در ادامه باید طبق تصویر زیر Default Search Form را انتخاب کنید تا نوار جستجو در این بخش فعال شود.

دکمه save را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

 

ivory search - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

پس از ذخیره سازی، این افزونه به طور خودکار نوار جستجوی پیش فرض را به ناحیه انتخابی اضافه می کند. اما در ادامه لازم است باهم تنظیمات و امکانات این افزونه را بررسی کنیم تا ظاهر نوار جستجو را شکیل تر کنیم و سایر پیکر بندی های آن را انجام دهیم.

معرفی بخش های مهم افزونه Ivory Search

معرفی بخش های مهم افزونه جستجو به منو وردپرس

  • Search Forms
  • Menu Search
  • Setting

 

1- Search Form

از چهار بخش Search، Exclude، Design، Ajax، Option تشکیل شده است.
1-1 در بخش Search می توانید تعیین کنید که جستجو ها شامل کدام بخش های سایت شما شود. به عنوان مثال می توانید مشخص کنید که جستجو ها فقط شامل پست ها و برگه ها شود. مانند تصویر زیر ابتدا بر روی Post Types کلیک کنید و سپس از زیر منو presentaion تعیین کنید که کدام بخش از سایت شما در جستجو ها اعمال شود.
Ivory search 01 - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search
1-2 در Excludes بر خلاف بخش search به آسانی می توانید تعیین کنید که کدام بخش از سایت شما در جستجو ها اعمال نشود. این بخش به شما امکان می دهد محتوایی را که نمی خواهید در نتایج جستجو نشان داده شود، تعریف کنید. پس از اتمام، دوباره روی دکمه ذخیره فرم کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.
1-3 در Design می توانید ظاهر نوار جستجو را با توجه به سلیقه خود سفارشی کنید. به عنوان مثال می توانید از سه قالب جستجو یک مورد را انتخاب کنید. رنگ جعبه جستجو را تعیین کنید و سایر تنظیمات و سفارشی سازی های آن را انجام دهید.
سفارشی سازی نوار جستجو
در ادامه افزودن جستجو به منو وردپرس می خواهیم نوار جستجو را سفارشی سازی کنیم. برای سفارشی سازی نوار جستجو، طبق تصویر زیر در بخش Design ابتدا گزینه Enable Search Form Customizer رو فعال کنید. سپس بر روی Enable Search Form Customizer کلیک کنید تا به بخش سفارشی سازی نوار جستجو متقل شوید.
Ivory search 02 - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search
در ادامه در بخش سفارشی سازی نوار جستجو ( ساخت جستجو برای وردپرس ) می توانید بر اساس سلیقه خود ظاهر نوار جستجو را تغییر دهید. می توانید از بین سه قالب موجود یکی را انتخاب کنید، متن دکمه جستجو را تغییر دهید، متن قابل نمایش جعبه جستجو را سفارشی کنید.
رنگ دکمه جستجو، رنگ پس زمینه جعبه، رنگ متن جستجو و سایر سفارشی سازی آن را انجام دهید.
ivory search 03 - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search
1-4 افزودن جستجو ajax در وردپرس ( جستجوی ایجکس ) در بخش Ajax می توانید جستجو ایجکسی را فعال سازی کنید. و از این قابلیت، امکانات و تنظیمات پیشرفته آن بر روی جستجوهای سایت بهره ببرید.
1-5 بخش Option به شما امکان بسیار دیگری برای تنظیم جستجو فراهم می کند. به عنوان مثال می توانید قابلیت هایلایت کردن کلمات جستجو شده را فعال کنید. می توانید مشخص کنید که جستجو ها حداکثر چند کلمه را پوشش و چندین امکانات و ویژگی های دیگر.

2-  Search Menu

اکنون فرم جستجوی سفارشی وردپرس شما آماده است. فراموش نکنید که تنظیمات خود را ذخیره کنید.
خب طبق توضیحاتی که در بالا گفته شده. پس از آن، مرحله بعدی افزودن نوار جستجو به منو سایت است. برای تنظیم و نمایش نوار جستجو در منو وردپرس خود، کافیست به بخش Search Menu بروید.
از اینجا، می توانید منویی را که می خواهید نوار جستجو را اضافه کنید، انتخاب کنید. مسلما با توجه به منوهای تعبیه شده در سایت شما، منوهای قابل نمایش این بخش برای هر کاربر متفاوت خواهد بود.
Ivory search menu search - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search
پس از آن، می توانید استایل جستجو را از آکاردئون Form Style زیر انتخاب کنید.
در این بخش می توانید فرم جستجو را در پنج سبک مختلف نمایش دهید: پیش فرض، کشویی، اسلاید، عرض کامل و پنجره بازشو.
06 2 - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

3- Setting

با رفتن به بخش Setting می توانید بر روی نوار جستجو تنظیمات بیشتری اعمال کنید. این تنظیمات به کنترل نتایج جستجو برای کاربران نیز کمک می کند. در این بخش می توانید قابلیت نمایش نوار جستجو در سایر دستگاه ها مانند تلفن های همراه را مشخص کنید.
تعیین ناحیه نمایش نوار جستجو در بخش Header، Footr و ویژگی های دیگر.
پس از اتمام سفارشی سازی، حتماً تنظیمات خود را ذخیره کنید. پس از آن می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و نوار جستجو را در منوی سایت وردپرسی خود مشاهده کنید. نتیجه افزودن نوار جستجو در تصویر زیر مشاهده می کنید:
screenshot 2 - افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس با افزونه Ivory Search

تصویری از نوار جستجوی فعال سازی شده با افزونه Ivory Search

جمع بندی

در این مقاله نحوه افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس  ( جستجو پیشرفته وردپرس ) آموزش داده شده. طبق این آموزش در ابتدا افزونه Ivory Search رو نصب و فعال سازی کردیم. سپس طبق مراحل و آموزش های ارائه شده روش درج نوار جستجو در منو انتخابی ارائه شد.
در ادامه با تنظمیات و پیکبرندی های مختلف پلاگین سرچ برای وردپرس آشنا شدیم که امکان سفارشی سازی ظاهر نوار ابزار، تنظیمات و پیکربندی های مختلف رو انجام دادیم.
امیدواریم آموزش نحوه افزودن نوار جستجو در وردپرس مورد پسند شما کاربران عزیز پروان وب قرار گرفته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ادمین مدیر

سلام خدمت شما، در خدمتتون هستم

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.