آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

یادنکس چیست؟ آیا یاندکس را میشناسید؟ میدانستید با استفاده از یاندکس میتوانید سایت خود را به یکی از بهترین ابزار های وبمستر متصل کنید؟ آیا میدانستید افزودن سایت به یاندکس میتواند در ورودی کاربر به سایت شما کمک زیادی بکند؟ آموزش استفاده از یاندکس را در پروان وب بخوانید.

add site to yandex webmaster tools featured - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

آیا می‌خواهید وب سایت خود را به ابزار webmaster Yandex وصل کنید ؟ ابزارهایی مثل کنسول جستجوی گوگل و Bing webmaster به شما کمک می‌کنند تا سایت خود را بهینه کنید، ترافیک سایت خود را را کنترل کنید ، فایل robots.txt را به موتور های جستجو معرفی کرده و خطاهای سایت را کنترل کنید. در این مقاله، ما در مورد نحوه اضافه کردن سایت وردپرسی شما به وب سایت Yandex webmaster برای نظارت بر ترافیک موتور جستجو یاندکس صحبت خواهیم کرد.

یاندکس چیست؟ – آموزش استفاده از یاندکس

یاندکس یک موتور جستجو مانند موتور جستجوی گوگل است که امکاناتی نظیر جستجوی عمومی متون ، جستجوی تصاویر، سرویس ایمیل دهی ، سرویس اشتراک ویدئو و … است. همچنین یاندکس ، یک قسمت به نام وبمستر یاندکس دارد که به صاحبان سایت این امکان را میدهد تا ربته بندی سایت خودشان را بهبود ببخشند.از دیگر امکانات یاندکس میتوان به بررسی ترافیک ورودی به سایت، بررسی واژه های کلیدی و … اشاره کرد. در کل برای اینکه بدانید یاندکس چیست ، این مقاله ی کوتاه را بخوانید تا با 2 قدم کوتاه ، متوجه شوید یاندکس چیست و چه کاربردی دارد.

yandex search engine - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

شما می‌توانید با استفاده از افزونه Yoast SEO ، سایت وردپرسی خود را به موتور جستجو یاندکس متصل کنید. این کار مانند اتصال وبمستر گوکل به سایت های وردپرسی صورت میگیرد.

 

نحوه افزودن سایت به یاندکس

قبل از اینکه شروع کنیم و نحوه ی افزودن سایت به یاندکس را بیاموزیم ، شما نیاز به یک نام کاربری در قسمت وبمستر یاندکس خواهید داشت تا بتوانید سایت خود را به وبمستر یاندکس متصل کنید. به محض اینکه نام کاربری خود را در یاندکس ساختید، میتوانید به سایت وردپرسی خود رفته و از طریق افزونه yoast ، سایت خود را به حساب کاربری در وبسمتر یاندکس متصل کنید.
بگذارید نگاهی داشته باشیم به اینکه چگونه میتوان سایت وردپرسی را به یاندکس معرفی کرده و آن را در وبمستر یاندکس ثبت کنیم.

 

قدم اول: ساخت اکانت در یاندکس

اولین چیزی که برای افزودن سایت به یاندکس و استفاده از یاندکس نیاز دارید ، این است که یک کاربری در سایت یاندکس بسازید. اگر حساب کاربری در سایت یاندکس ندارید، میتوانید یک نام کاربری از طریق این لینک زیر بسازید تا بتوانید ادامه ی مسیر را بپیمایید .

register yandex - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

پس از اینکه در سایت yandex حساب کاربری تان را ایجاد کردید، صفحه ی وبمستر یاندکس را خواهید دید.در این صفحه ، باید روی دکمه ی ” + ” کلیک کنید تا سایت خود را به یاندکس اضافه کنید.

 

در کادر ورود لینک سایت، نیاز است که لینک کاملا سایت خودتان را وارد کنید. پس از وارد کردن ، دکمه ی ADD را بزنید.

add url yandex - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

نکته:
اگر دامنه ی شما از www استفاده میکند ، حتما باید قبل از نام دامنه، عبارت www. را تایپ کنید.
در صفحه ی بعدی، از شما خواسته میشود تا کدی که بهتان داده شده را برای احراز هویت شما و سایتتان ، آن را در وردپرس خود وارد کنید. با این کار یاندکس متوجه میشود شما صاحب واقعی سایت هستید.
کد مشخص شده را مانند تصویر زیر کپی کنید ؛ چر که این کد را در قدم دوم نیاز دارید.

copy code yandex 1 - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

قدم دوم: ورود به مدیریت سایت وردپرسی و اضافه کردن کد یاندکس

اکنون شما نیازمند آن هستید که وارد حساب کاربری مدیریت خود در سایت وردپرسی تان شوید و کدی که در قدم قبلی کپی کردید را وارد تنظیمات افزونه سئو yoast بکنید.
برای این کار ، به قسمت SEO > GENERAL بروید و در WEBMASTER TOOLS ، رو به روی نوشته ی Yandex Verification Code ، کدی که کپی کرده اید را Paste کنید.

general seo webmaster - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

سپس برای ذخیره تغییرات ، روی دکمه ی Save Changes کلیک کنید.

paste code save - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس
بعد از این کار ، شما باید به یاندکس بگویید که کد را در سایت قرار دهید. اما چگونه؟
به صفحه ی وبمستر یاندکس بروید ، همانجایی که کد را کپی کردید. در این قسمت ، روی دکمه ی Check کلیک کنید تا جستجوگر یاندکس به بررسی کد در سایت شما بپردازد.

check button rights - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

پس از نمایش پیغام موفقیت آمیز بودن اضافه شدن سایت وردپرسی به یاندکس ، شما نام کاربری خود را میبینید که در این قسمت وبمستر یاندکس ثبت شده است.
علاوه بر آن ، شما میتوانید نام های کاربری دیگری را در این قسمت اضافه کنید و این اجازه را به کاربر یا مدیران سایت خود بدهید تا این صفحه را تحت نظارت خود داشته باشند.

username rights - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

 

امکانات وبمستر یاندکس

حالا ، سایت شما به یاندکس اضافه شده و وبمستر یاندکس توانست سایت شما را شناسایی کند. اکنون ، شما میتوانید ترافیک ورودی سایت خود را مشاهده کنید ، خطاهای سایت خود را بررسی کنید ، عبارت های جستجو شده را ببینید ، لینک های ورودی و خروجی را مشاهده کرده و فایل robots.txt را به وبمستر یاندکس اضافه کنید. البته این تمام کارهایی نیست که یاندکس انجام میدهد ، سریعا دست به کار شوید تا ببینید یاندکس چیست و چه کاره است !
برای اینکه بدانید چه قابلیت های دیگری در وبمستر یاندکس وجود دارد ، از منوی موجود در سمت چپ سایت اطلاعاتی را که نیاز دارید ، ببینید.

yandex dashboard - آموزش استفاده از یاندکس Yandex و نحوه افزودن سایت به یاندکس

ابزار وبمستر یاندکس دارای تنظیمات و گزینه هایی برای بهبود و بهینه سازی سایت هستند. این تنظیمات شامل رفع مشکلات تنظبیمات مهم مانند فایل robot.txt و فایل .htaccess می باشد.شما میتوانید فایل robot.txt خود را به طور جداگانه برای سئوی بهتر سایتتان تنظیم کنید.

 

امیدوارم با کمک این مقاله کوتاه ، توانسته باشید نحوه افزودن سایت به یاندکس را یاد گرفته باشید. امیدواریم در امر سئوی سایت و افزایش ورودی سایت خود ، روز به روز بهتر عمل کنید. شاید خواندن مقالات دیگر پروان وب در قسمت افزونه ها و آموزش وردپرس بتواند شما را در رسیدن به این امر مهم یاری کند.
اگر سوالی در این زمینه دارید ، من در قسمت نظرات همین مقاله در خدمت شما هستم.

5/5 - (1 امتیاز)