7 دی 1399
0 ۳۳۱ 0

5 اشتباه رایج در راه اندازی سایت

1 - 5 اشتباه رایج در راه اندازی سایت

حس بسیار خوبی دارد وقتی که برای اولین بار بتوانیم سایتی را راه اندازی کنیم. اگر مراحل راه اندازی سایت با رعایت چند دستورالعمل ساده نیز همراه باشد ما علاوه بر اینکه توانسته ایم سایت مورد نظرمان را داشته باشیم، توانسته ایم یک سایت استاندارد و خوب را راه اندازی کنیم که قطعا حس بسیار خوبی را برای ما به همراه خواهد داشت. ما در این مطلب به 5 اشتباه رایج در راه اندازی سایت اشاره خواهیم کرد که در صورت عدم رعایت می تواند مشکلات و موانع بسیاری را در آینده به همراه داشته باشد.

اشتباهات رایج در هنگام راه اندازی سایت

در طی سال ها فعالیت و تجربه به چند مورد مهم و اساسی رسیده ایم و متوجه شده ایم که اغلب کاربران، این موارد مهم را رعایت نمی کنند! این موارد  در ابتدای کار چندان به چشم نمی خورند و چنین برداشت می شود که در ادامه نیز مشکلی نخواهد بود اما باید بدانیم که دیر یا زود به مشکلات مربوط به عدم رعایت آنها خواهم رسید.

این اشتباهات رایج و متداول عبارتند از:

  • انتخاب نام دامنه نامناسب و غیرمرتبط
  • خرید هاست بی کیفیت و یا ناسازگار
  • انتخاب نادرست سیستم مدیریت محتوا
  • نصب پراشتباه و کثیف کاری
  • عدم پیکربندی فنی و امنیتی اولیه

انتخاب نام دامنه نامناسب و غیرمرتبط با حوزه کاری

دامنه به عنوان آدرس سایت از اهمیت بالایی برخوردار است و باید تا حدامکان ساده و مرتبط باشد. اگر نوشتن و بخاطر سپردن دامنه سخت باشد ممکن است کاربران، آدرس سایت ما را فراموش کنند و ما بخشی از کاربران را از دست بدهیم.

 

خرید هاست بی کیفیت و یا ناسازگار با سیستم مدیریت محتوا

هاست های ارزان قیمت که هیچ کیفیتی ندارند بدترین گزینه برای خرید است! باید توجه داشته باشید که تامین و ارائه سرویس های هاست جزو تخصصی ترین حوزه ها در اینترنت است و هزینه های بالایی برای تامین کننده دارد. کاملا مشخص است که هاست های ارزان قیمت کیفیت مناسبی نخواهند داشت و مشکلات متعددی را برای شما به وجود خواهند آورد. همچنین می بایست به سازگاری هاست از سیستم مدیریت محتوای مورد نظرمان توجه داشته باشیم و هاست باکیفیت نمی تواند الزاما با هر سایت سازی سازگاری داشته باشد.

 

انتخاب نادرست سیستم مدیریت محتوا

قبل از هر گونه اقدام عملی می بایست سیستم مدیریت محتوای سایت مان را تعیین کنیم. معمولا سایت سازهایی مانند وردپرس، جوملا، دروپال و نظیر اینها جزو محبوب ترین ها هستند. در هر حال می بایست قبل از هر چیز به فکر انتخاب سایت ساز باشید و ببینید که آیا آن سایت ساز قادر است نیاز و تصورات شما را برآورده سازد یا خیر.

 

نصب پراشتباه سایت ساز و کثیف کاری فنی

یکی از متداول ترین اشتباهات در راه اندازی سایت، نصب پراشتباه و کثیف کاری است! به اینصورت که گزینه های نصب به درستی تکمیل نمی شود و فایل های نصبی و اضافی در هاست باقی می مانند. این موارد موجب می شود که در آینده به مشکلات بزرگی برخورد کنید و بهتر است از ابتدا بصورت اصولی، اقدام به راه اندازی سایت نمایید.

 

عدم پیکربندی فنی و امنیتی اولیه

هر سایت سازی پس از نصب به یکسری اقدامات فنی و امنیتی نیاز دارد. حذف صفحات پیشفرض، شخصی سازی امکانات، تامین امنیت پایه، سطح دسترسی ها و … از جمله اقداماتی هستند که می بایست بلافاصله پس از نصب سیستم مدیریت محتوا انجام شوند.

 

یک روش بسیار ساده برای راه اندازی سایت

2 1 - 5 اشتباه رایج در راه اندازی سایت

 

برخی از این 5 مورد فوق که به آنها اشاره شد ممکن است کمی پیچیده باشد. بنابراین ما کار را برای شما ساده کرده ایم و بر همین اساس یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. شما می توانید با خرید هاست از میزبان فا یک سایت راه اندازی شده را تحویل بگیرید که بصورت کاملا اصولی و حرفه ای نصب و پیکربندی شده است. تنها کافیست اقدام به خرید هاست و انتخاب نام دامنه نمایید و بقیه کارها را به عوامل فنی میزبان فا بسپارید. لازم به ذکر است سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای شما نصب می شود.

برای ثبت سفارش تنها کافیست بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

3 - 5 اشتباه رایج در راه اندازی سایت

 

این یک محتوای تبلیغاتی است، برای رزرو تبلیغات تماس بگیرید.

به این محتوا چه امتیازی می دی ؟
ادمین مدیر

سلام خدمت شما، در خدمتتون هستم

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.