8 مهر 1399
0 ۱,۳۷۳ 4

ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

create job application - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

آیا میخواهید یک فرم استخدام حرفه ای در وبسایت خود ایجاد کنید؟ با آموزش ایجاد فرم استخدام در وردپرس,ساخت فرم رزومه استخدام,ساخت فرم استخدامی,افزونه فرم استخدام در وردپرس,طراحی فرم استخدامی همراه ما باشید.

اغلب کسب و کارهای کوچک، سیستمی برای دریافت رزومه افراد در قالب فرم استخدام ندارند. این مسئله باعث می شود جعبه ورودی ایمیل سایت پر از رزومه های کاری افراد جویای کار باشد. اما خبر خوب این است که به آسانی می توانید این مشکل را برطرف کنید. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور به آسانی یک فرم استخدام حرفه ای در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید.

توجه: جهت ایجاد فرم استخدام حرفه ای با افزونه معرفی شده (WpForms) در این مقاله، لازم است نسخه حرفه ای و لایسنس این افزونه فعال سازی شود. این آموزش برای شرکت ها یا کسب و کارهایی کاربرد خواهد داشت که می خواهند فرم استخدام حرفه ای در سایت خود ایجاد کنند.

job application form 550x340 1 1 - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

ایجاد فرم استخدام حرفه ای در وردپرس با افزونه WpForms

وقتی که شما کسب و کارتان را راه اندازی می کنید. ممکن است به افرادی نیاز داشته باشید که به تیم شما بپیوندند. در این موقعیت یک صفحه استخدام یا همکاری در سایت ایجاد می کنید.

برای جذب افراد بهتر و مناسب با شرایط کاری شما نیاز به طراحی فرم استخدامی دارید تا دقیقا افرادی مناسب با حوزه کاری شما جذب شده و همینطور پروسه استخدام را راحت، سریع و آسان کند. خیلی از افراد جویای کار ممکن است علاقمند به ارسال ایمیل و معطل شدن برای دریافت پاسخ آن نداشته باشند و یک فرم استخدام جذاب را ترجیح دهند.

در نتیجه ساخت یک فرم استخدام حرفه ای می تواند راه گشا باشد. در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد که چگونه وردپرس با ابزارها و افزونه هایی که ارائه کرده است، ایجاد یک فرم استخدام حرفه ای رو برای شما بسیار آسان میکند.

1- نصب افزونه WpForms

در ابتدا لازم است افزونه wpforms را نصب و فعال سازی کنید. افزونه فرم ساز wpforms یکی از بهترین افزونه فرم ساز است که با بیش از 3 میلیون نصب فعال دارد. با استفاده از این افزونه به آسانی می توانید انوع فرم ها را با توجه به نیاز خود طراحی کنید.

2- فعال سازی لایسنس افزونه

بعد از نصب و فعال سازی افزونه wpforms، لازم است به بخش تنظیمات این افزونه wpforms >> setting مراجعه کنید. سپس در بخش لایسنس باید کد لایسنس خریداری شده خود را وارد کنید. کد لایسنس در حساب کاربری شما در سایت wpforms موجود می باشد.

wpforms settings license key - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

3- نصب بسته نصبی Form Templates Pack Addon

در ادامه مانند تصویر زیر به بخش WPForms »Addons مراجعه کرده و بسته نصبی Form Templates Pack Addon را نصب کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید مجموعه ای از بسته های نصبی در این قسمت وجود دارد که می توانید هر یک را با توجه به نیاز خود فعال سازی کنید.

wpforms form template pack addon - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

نکته: در صورتی امکان فعال سازی بسته های نصبی افزونه wpform وجود دارند که لایسنس آن را تهیه کرده باشید. ولی با این حال با استفاده از نسخه رایگان این افزونه به آسانی می توانید فرم های ساده تر و یا فرم تماس با ما ایجاد کنید.

مراحل ایجاد فرم استخدام حرفه ای در افزونه WpForms

اکنون وقت آن است که همراه با هم نحوه ایجاد فرم استخدام حرفه ای را دنبال کنیم. برای شروع، باید به WPForms »Add New در قسمت افزونه مراجعه کنید.

4- مراجعه به بخش WPForms »Add New

5- انتخاب job application Upload form از بین نمونه های پیش فرض

در این صفحه، از شما خواسته می شود که فرم خود را نامگذاری کرده و از بین نمونه های پیش فرض معرفی شده، الگویی را انتخاب کنید. پس برای ایجاد فرم استخدام حرفه ای کافی است که از بین الگو ها فرم job application Upload form را انتخاب کنید. اسکرول کنید و یا از نوار جستجو نام این الگو را جستجو کنید.

wpforms template job application upload - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

وقتی که روی فرم انتخابی کلیک می کنید به بخش سازنده فرم در واقع صفحه ایجاد فرم منتقل می شود. یک نمونه از فرم استخدام رو در تصویر زیر مشاهده می کنید. در این بخش به آسانی می توانید از فرم به همان صورتی که هست استفاده کنید و یا عناصر موجود در آن رو تنها با کشیدن و رها کردن به فرم اضافه یا حذف کنید.

6- وارد کردن اطلاعات در فرم و ذخیره سازی (Save)

پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بر روی گزینه Save کلیک کنید تا فرم آماده و ذخیره شود.

wpforms default job application template - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

7- درج فرم ساخته شده در برگه یا پست

خب در مرحله بعد باید فرم ساخته شده رو در سایت قرار دهید تا برای مخاطبان و کاربران به نمایش گذاشته شود. در ادامه می توانید فرم آماده شده را در یک پست یا در برگه درج کنید یا حتی در صورت لزوم می توانید آن را به نوار کناری سایت(sidebar) اضافه کنید.

طبق تصویر زیر اگر می خواهید که فرم ساخته شده را در یک برگه (page) درج کنید. برای این کار ابتدا باید یک برگه جدید ایجاد کنید. برای ایجاد برگه جدید کافی است که از داشبود وردپرس “برگه ها” را انتخاب و با کلیک بر روی “برگه جدید” یک برگه جدید ایجاد کنید. Pages »Add New

در بخش ویرایشگر برگه کافی است که فقط بر روی(+) کلیک کرده و بلوک WPForms را مانند تصویر زیر جستجو و اضافه کنید.

pages add new wpforms block.png - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

پس از کلیک روی بلوک wpforms صفحه بعدی ظاهر می شود. از لیست کشویی آن بایستی فرمی که قبلا ایجاد کرده اید را انتخاب کنید.

select wpforms form dropdown.png - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید پیش نمایشی از ساخت فرم رزومه استخدام به نمایش گذاشته شده است. اکنون می توانید با انتشار برگه، فرم مورد نظر خود را در سایت مشاهده کنید.

job application form on website - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش
توجه: اگر از ویرایشگر قدیمی WordPress کلاسیک استفاده می کنید، می توانید طبق توضیحات بالا و مانند تصویر زیر بر روی دکمه “افزودن فرم” یا “add Form” کلیک کنید تا فرم به برگه یا صفحه افزوده شود و ساخت فرم استخدامی حرفه ای تکمیل شود.

classic editor add form button - ساخت فرم استخدام در وردپرس با افزونه WpForms + آموزش

فعال سازی اعلان ها، ویرایش پیام ها + امکانات بیشتر

در افزونه WpForms امکانات و تنظیمات بسیاری گنجانده شده است. به عنوان مثال می توانید از بخش تنظیمات این افزونه مشخص کنید که فرم های درخواست استخدام به کدام ایمیل ارسال شود. اعلان های دریافت استخدام را فعال سازی و پیکربندی کنید. پیام های “تشکر” و یا “تایید دریافت فرم استخدام” را ویرایش کنید.

و چندین تنظیمات دیگر که با توجه به نیاز خود می توانید پیکربندی کنید.

 

جمع بندی

اگر طبق توضیحات بالا مراحل آموزش ساخت فرم استخدامی رو به درستی طی کرده باشید، قطعا یک فرم استخدام حرفه ای برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید. افزونه wpforms این امکان را به شما می دهد تا با ایجاد فرم استخدام حرفه ای، پروسه استخدام در سایت  ها را بسیار کاربردی و راحت کند.

در این آموزش روش ایجاد فرم استخدام در وردپرس، ساخت فرم رزومه استخدام، ساخت و طراحی فرم استخدامی، افزونه فرم استخدام را یاد گرفتیم. امیدواریم این آموزش برای ایجاد یک فرم استخدام حرفه ای مورد پسند شما کاربران پروان وب قرار گرفته باشد.

 

مطالب بیشتر در زمینه ساخت فرم در وردپرس

افزونه ایجاد فرم قدرتمند وردپرس با Ninja Forms

افزونه وردپرس فرم ساز حرفه ای WP Form Builder

4/5 - (1 امتیاز)
ادمین مدیر

سلام خدمت شما، در خدمتتون هستم

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.