17 مهر 1400
0 ۱۳۰ 3

یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای چگونه کسب و کارها را به اوج می‌رساند؟

3 - یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای چگونه کسب و کارها را به اوج می‌رساند؟

در دنیای مدرن امروز، وبسایت‌هایی که در شرکت طراحی سایت و به دست یک تیم خبره طراحی می‌شوند، یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی می‌باشند. در حال حاضر، سایت‌ها توانایی برابری و حتی رقابت با کسب و کارهای سنتی و فیزیکی را دارند و توانستند تا حدود زیادی جای خود را در زندگی مردم پیدا کنند. در واقع مردم عصر حاضر این موضوع را پذیرفتند که زندگی بدون اینترنت و جستجو در سایت‌ها بسیار دشوار است و اکثر آن‌ها به صورت روزانه خریدها، کسب اطلاعات و دریافت داده‌ها را از طریق گشت و گذار در دنیای وب انجام می‌دهند.

از طرفی طراحی سایت بر روی رشد کسب و کارها نیز تاثیرات چشم‌گیری داشته است. لازم به ذکر است که هر سایتی هم نمی‌تواند بر روی رشد کسب و کارها تاثیرگذار باشد، بلکه طراحی یک سایت حرفه‌ای و بهینه به رعایت قواعد و همکاری متخصصین کاربلد نیاز دارد. در این مطلب قصد داریم درمورد ویژگی‌های سایت‌های حرفه‌ای و تاثیر آن بر پیشرفت کسب و کارها صحبت کنیم.

چرا باید برای کسب و کارمان سایت داشته باشیم؟

قبل از آن که به سراغ شرح ویژگی‌های یک سایت خوب برویم، بهتر است به سوال (چرا باید وبسایت داشته باشیم؟) پاسخ دهیم. احتمالا شما هم افراد زیادی در اطراف خود می‌شناسید که همچنان نسبت به اینترنتی شدن کسب و کارها بدبین هستند و معتقدند که از طریق دنیای مجازی نمی‌شود به درآمد رسید! این دسته از افراد از تاثیر چشم‌گیر اینترنت بر زندگی انسان‌ها بی‌اطلاع هستند.

درواقع آن‌ها هنوز نمی‌دانند که افراد زیادی به دلیل مشغله کاری و… ترجیح می‌دهند حتی کوچک‌ترین خریدهای روزمره خود را به صورت آنلاین انجام دهند. در ادامه به چند مورد از دلایلی که به این گروه از افراد اثبات می‌کند که در عصر حاضر وجود یک سایت برای هر کسب و کاری الزامی است، اشاره خواهیم کرد.

 

اکثر تصمیمات خرید، از موتورهای جستجو آغاز می‌شوند

برای آن که بتوانید مشتریان جدید جذب کنید، باید بدانید که آن‌ها از کجا و در چه زمانی به دنبال تامین کننده محصولات یا ارائه کنندگان خدمات موردنظرشان هستند و درنهایت خریدهای خود را از چه فروشگاه‌هایی انجام می‌دهند. در دنیای امروز، اکثر افراد، قبل از آن که در بازار و فروشگاه‌ها به دنبال جنس موردنظرشان بگردند، ابتدا در اینترنت تحقیق می‌کنند و از انواع برندها، قیمت‌ها و… آگاه می‌شوند. در این بین، کسب و کاری نسبت به رقبای خود جلوتر است که در دنیای وب فعالیت داشته باشد و در مرحله تحقیق، بتواند مشتری بالقوه را به خود جذب کند.

 

حرفه‌ای بودن

از نظر اکثر مشتریان، داشتن یک وبسایت کارآمد، یکی از نشانه‌های یک کسب و کار معتبر است. به همین دلیل، اگر قرار است در حوزه کاری خود به صورت جدی فعال باشید، راه‌اندازی یک وبسایت حرفه‌ای یکی از الزامات است. علاوه براین، از آنجایی که وجود وبسایت به منزله نوعی راه ارتباطی و تعامل با مشتریان محسوب می‌شود، مخاطبین شما راحت‌تر به یک کسب و کار نوپا اعتماد خواهند کرد.

 

دیده شدن و در دسترس بودن

تا قبل از روی کار آمدن وبسایت‌های فروشگاهی، مغازه‌دارها تلاش می‌کردند که فروشگاه خود را در جایی افتتاح کنند که در محل گذر مردم و در معرض دید آنان قرار گرفته باشد. در حال حاضر، دنیای وب هم جایی است که انسان‌ها بخش اعظمی از طول شبانه روز خود را آنجا سپری می‌کنند. راه‌اندازی یک سایت حرفه‌ای توسط شرکت طراحی سایت به شما کمک می‌کند تا بیشتر دیده و شناخته شوید و جامعه هدف شما دسترسی بیشتری به مایحتاج خود، داشته باشند. علاوه بر نکات ذکر شده، سایر دلایلی که هر کسب و کاری را به راه‌اندازی و طراحی سایت ترغیب می‌کند، عبارتند از:

  • هزینه بازاریابی پایین
  • دستیابی به فرصت‌هایی خارج از محدوده جغرافیایی
  • ذخیره اطلاعات کسب و کار در وب و…

 

1 - یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای چگونه کسب و کارها را به اوج می‌رساند؟

یک طراحی سایت حرفه‌ای و بهینه چه ویژگی‌هایی دارد؟

حال که با مزایا و منافع داشتن وبسایت برای کسب و کارها آشنا شدید، وقت آن رسیده که به سراغ شرح ویژگی‌های یک سایت بهینه، که توسط شرکت طراحی سایت در مشهد و سایر شهرها طراحی می‌شوند، برویم.

داشتن نقشه راه اساسی و منطقی

بدون شک زیبایی ظاهر یک وبسایت تاثیر زیادی در جلب توجه کاربران دارد، اما فراموش نکنید که در وهله اول لازم است چگونگی کارکرد سایت مشخص شود. به عبارتی دیگر، وبسایتی طراحی حرفه‌ای دارد که قبل از هر چیز، طرح و نقشه کلی آن مشخص و طرح‌ریزی شده باشد. همچنین تجربه کاربری حرفه‌ای، برای تعامل بهتر کاربر با سایت مهم است و گوگل علاوه بر محتوا، ساختار سایت و تجربه کاربری مطلوب را نیز برای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد. شما می‌توانید با کمک شرکت‌‌های طراحی سایت مشهد، یک سایت با منطق برنامه‌ریزی شده برای کسب و کارتان راه‌اندازی نمایید.

ارائه اطلاعات تماس

همان‌طور که پیش از این هم توضیح دادیم، یکی از مزایای وجود وبسایت برای مشاغل مختلف، بهبود راه ارتباطی مخاطبین با کسب و کار است. سایت بهینه سایتی است که یک صفحه مخصوص اطلاعات تماس داشته باشد تا کاربران بتوانند به وسیله تماس با مدیران و یا روابط عمومی مجموعه، سوالات خود را از آن‌ها بپرسند.

تامین امنیت سایت

امنیت سایت یکی از مواردی است که شرکت طراحی سایت موظف به تامین آن می‌باشد. راه‌ها و اصول زیادی برای ارتقا امنیت سایت و در امان ماندن از هجوم هکرها وجود دارد که توسط متخصصین این حوزه به کار گرفته می‌شوند.

ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن سایت

یکی دیگر از معیارهای یک طراحی خوب سایت، کدنویسی اصولی و استاندارد آن است. درواقع کدنویسی سایت باید به گونه‌ای باشد که سایت را در تمامی دیوایس‌ها، مانند: موبایل، تبلت و… قابل اجرا کند. واکنش‌گرا بودن سایت علاوه بر بهبود تجربه کاربری، افزایش رضایت کاربران و تاثیر مثبت بر روی سئو سایت را نیز به دنبال دارد.

حجم پایین و سرعت بالا

امروزه کاربران اینترنت تمایل دارند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن سایت موردنظرشان باز شود و اطلاعاتی که احتیاج دارند را زودتر به دست آورند. بنابراین اگر به هر دلیلی سایتی که برای کسب و کارتان راه‌اندازی کردید، سرعت بارگذاری پایینی داشته باشد، مسلما کاربران خیلی زود از آن خارج می‌شوند و این امر سبب آسیب به رتبه سایت خواهد شد. طراحی سایت با حجم پایین و سرعت بالا یکی دیگر از اصولی است که شرکت طراح سایت در مشهد و یا هر شهری که هستید، باید به آن توجه داشته باشد.

 

2 - یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای چگونه کسب و کارها را به اوج می‌رساند؟

 

کدنویسی حرفه‌ای

یکی از معیارهایی که یک سایت حرفه‌ای را از سایر سایت‌ها مجزا می‌کند، چگونگی کدنویسی آن است. درواقع این هنر متخصص کدنویس شرکت موردنظر شماست که بتواند کدهای قالب سایت را به صورت 100 درصد معتبر و باکیفیت بنویسد. کدنویسی کارشناسی شده، سبب ارتقا سرعت و بهینه‌سازی سایت شما برای موتورهای جستجو می‌شود.

قابلیت به روزرسانی و امکانات

از آنجایی که روز به روز سلایق و نیازهای کاربران اینترنت در حال تغییر است، طراحی سایت شما باید به گونه‌ای باشد که پس از گذشت مدت زمان مشخص، بتوانید آن را با نیاز و سلیقه جامعه هدفتان آپدیت و هماهنگ کنید. بنابراین یک طراحی خوب، قابلیت به روزرسانی و اضافه کردن امکانات موردنظر، بدون آسیب به سایر بخش‌های آن را دارد.

تطبیق با استانداردهای کنسرسیوم وب

کنسرسیوم وب که به آن w3c نیز گفته می‌شود، برای تمامی وب نویسان شناخته شده است. در این کنسرسیوم، به صورت روزانه نکات جدیدی درمورد طراحی سایت و استانداردهای آن مطرح می‌شود. یک طراح سایت حرفه‌ای باید همواره با این اصول همگام باشد تا بتواند درنهایت یک سایت بی‌عیب و نقص ارائه دهد.

خروجی سازگار با انواع مرورگرها

از آنجایی که کاربران سایت شما ممکن است از مرورگرهای متنوعی استفاده کنند، برای آن که بتوانید رضایت همه آن‌ها را جلب کنید، لازم است سایت شما به گونه‌ای طراحی شود که با تمامی مرورگرها سازگار باشد.

پشتیبانی وبسایت و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از معیارهایی که مشخص می‌کند، آیا راه‌اندازی سایتتان را به یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای سپرده‌اید یا خیر، خدمات و پشتیبانی‌های پس از تحویل سایت است. با گذر زمان ممکن است سایت شما با مشکلاتی روبرو شود و در این شرایط، یک پشتیبانی خوب از جانب شرکت ارائه دهنده خدمات، می‌تواند در رفع ایرادات احتمالی بسیار کمک کننده باشد.

 

چطور یک سایت ارزشمند داشته باشیم؟

اگر با مطالعه این مطلب، تصمیم به راه‌اندازی یک وبسایت برای کسب و کار خود گرفته‌اید، در این قسمت قصد داریم شما را با چگونگی داشتن یک سایت مفید و موثر آشنا کنیم. همان‌طور که در قسمت قبل گفتیم، طراحی سایت بهینه‌سازی شده و حرفه‌ای نیازمند رعایت یک سری اصول و قوانین است.

کسب و کارهایی که در شهرهای بزرگ شکل می‌گیرند، به دلیل بالا بودن میزان رقابت در آن‌ها، باید با دقت بیشتری شرکت طراحی سایت خود را انتخاب کنند. چراکه بروز کوچک‌ترین ایراد در سایت یک شرکت نوپا، می‌تواند بخش اعظمی از زحمات یک تیم را هدر دهد. به عنوان مثال، در شهر مشهد که یکی از قطب‌های قوی کسب و کارهای آنلاین در داخل کشور است، لازم است برای پیشرفت سریع و سبقت گرفتن از رقبا، به یک شرکت معتبر برای طراحی سایت رجوع شود. لازم به ذکر است، کسب و کارهایی که در شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها راه‌اندازی می‌شوند، از فرصت‌های بهتری برای انتخاب شرکت طراحی سایت نیز برخوردارند.

به هر حال در هر نقطه‌ای از کشور که باشید، باید به این اطمینان برسید که شرکت طراحی سایت در مشهد و یا هر شهر دیگر، به اندازه کافی به اصول و استانداردهای طراحی پایبند باشد. به بیانی دیگر، انتخاب درست تیم طراحی سایت، تاثیر بسزایی در کیفیت وبسایت شما خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب شرکت طراحی، به اندازه کافی وقت بگذارید و با تحقیق و پرس و جو، از کیفیت کار متخصصین آن مطمئن شوید.

 

جمع بندی

امروزه کسب و کارهای زیادی در دنیای وب در حال شکل‌گیری هستند. همین امر باعث شده که حتی کسب و کارهای فیزیکی نیز به داشتن وبسایت نیازمند شوند. وجود یک وبسایت همه چیز تمام، تاثیرات بسیار مثبتی بر روند پیشرفت کسب و کارهای گوناگون دارد. برای آن که بتوانید یک شرکت طراحی سایت معتبر انتخاب کنید و صاحب یک سایت بدون ایراد شوید، لازم است با معیارهای طراحی سایت بهینه آشنا شوید؛ که در این مقاله به تک تک این معیارها اشاره کردیم.
اگر شما هم علاقه‌مند به ثبت سفارش برای طراحی وب‌سایت خود هستید اینجا را کلیک کنید.

 

3/5 - (2 امتیاز)
ادمین مدیر

سلام خدمت شما، در خدمتتون هستم

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.