13 دی 1399
0 ۱۶۳ 5

محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس با افزونه Restricted Authors

300X1000 e1609581814508 - محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس با افزونه Restricted Authors

محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس  برای ارسال پست در یک دسته یا بخش‌ های انتخاب شده از سایت ، حتما برای سایت‌های دارای چند نویسنده مفید خواهد بود. در این مقاله ، خواهیم دید که چگونه نویسندگان را به یک دسته خاص در وردپرس به راحتی با افزونه Restricted Authors محدود کنیم.

 

محدود کردن نویسندگان به یک دسته بندی خاص ؛  چرا؟

اگر در سایت خود چند نویسنده برای موضوعات مختلف دارید ممکن است هنگام انتخاب موضوع، دسته بندی مناسبی را برای مطلب خود انتخاب نکنند .

با محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص ، می توانید دسته هایی را که می توانند انتخاب کنند محدود کنید. حتی می توانید یک نویسنده را برای ارسال مطلب فقط در یک موضوع خاص محدود کنید.

این کار علاوه بر اینکه باعث تمرکز بیشتر نویسندگان روی مطالب ارسالی می شود ، از ارسال اشتباهی مطالب در دسته بندی های دیگر هم جلوگیری می کند.

به طور کلی ، استفاده صحیح از دسته ها می تواند برای رتبه بندی سئو سایت شما نیز بسیار مفید باشد.

 

چگونه نویسندگان را به یک دسته خاص در وردپرس محدود کنیم ؟

ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از افزونه Restricted Authors است. اگر با نصب افزونه در وردپرس آشنایی ندارید از راهنمای نصب افزونه استفاده کمک بگیرید.

بعد از فعال کردن افزونه ، به قسمت  کاربران » همه کاربران  بروید و در زیر نام کاربری که قصد محدود کردن آن را دارید بر روی ویرایش کلیک کنید.

1 - محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس با افزونه Restricted Authors

 

در صفحه ای که باز می شود به پایین بیایید بخشی را مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید دسته هایی را انتخاب کنید که می خواهید کاربر را برای ارسال در آن ها را محدود کنید.

هر دسته بندی که در ردیف اول وارد کنید کاربر می تواند در آن دسته بندی مطلب  ارسال کند .

در قسمت بعدی نیز می توانید یک دسته بندی را به عنوان دسته بندی پیش فرض برای کاربر مشخص کنید.

 

2 - محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس با افزونه Restricted Authors

 

پس از پایان کار ، بر روی دکمه “به روزرسانی شناسنامه” کلیک کنید .با این کار کاربر را محدود کردید و تنظیمات بیشتری نیاز نیست.برای محدود کردن نویسندگان دیگر نیز می‌توانید همین کار را تکرار کنید.

بعد از اعمال تنظیمات جدید  وقتی نویسنده برای ایجاد پستی وارد ویرایشگر محتوای وردپرس می شود ، موارد زیر را در نوار کناری خود مشاهده می کند:

 

3 - محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس با افزونه Restricted Authors

 

همانطور که در تصویر می بینید ، به دلیل تنظیمات افزونه ای که ما استفاده می کنیم ، هیچ دسته دیگری وجود ندارد که بتواند آنها را انتخاب کند.

اگر می خواهید کاربران سایت شما بر اساس نقش‌هایشان در ارسال مطلب محدود شوند ، می توانید از پلاگین Members برای سفارشی سازی بیشتر مجوزها استفاده کنید.

اما اگر به دنبال افزونه‌ای فارسی با امکاناتی کامل‌تر هستید پیشنهاد می‌کنیم افزونه Membership pro را که توسط تیم پروان وب بطور کامل فارسی شده را استفاده کنید.

ممکن است بخواهید تا کاربران مهمان سایت شما بتوانند برای شما مطلب ارسال کنند. افزونه User pro گزینه عالی برای این کار خواهد بود . این افزونه نیز توسط پروان وب بطور کامل فارسی شده و پشتیبانی می‌شود.

در این مقاله دیدیم که محدود کردن نویسندگان به دسته بندی‌ خاص در وردپرس کار سختی نبود و  با افزونه Restricted Authors  به راحتی می‌توان این کار را انجام داد.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، می توانید مقالات آموزشی افزونه‌های وردپرس را هم مشاهده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
مجتبی رحیمی مشارکت کننده

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.