پشتیبانی شبکه استلار از قرارداد‌ های هوشمند

  • منتشر شده توسط ادمین
  • 24 مرداد 1401
  • رپورتاژ
  • بدون دیدگاه

استلار یک پلتفرم نوآورانه در دیفای است که از سیستم‌های مالی پشتیبانی می‌کند. شبکه استلار به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران بتوانند از طریق آن پول را به صورت دیجیتال به حساب هم انتقال دهند. اکنون توسعه‌دهندگان آن، یک نقشه راه جدید ارائه داده‌اند که در آن، این شبکه از قرارداد‌های هوشمند نیز حمایت می‌کند. انواع پول و ارزدیجیتال می‌توانند در این شبکه تحت یک سیستم مالی واحد، منتقل شوند. در ادامه استراتژی جدید استلار را بررسی می‌کنیم.

3301 - پشتیبانی شبکه استلار از قرارداد‌ های هوشمند

توسعه قرارداد ‌های هوشمند در استلار

توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال Stellar با نماد اختصاری XLM، یک نقشه راه جدید از این شبکه برای کلید خوردن در سال ۲۰۲۲ ارائه دادند. بنیاد توسعه استلار یا SDF اعلام کرد که از زمان آغاز کردن پروژه، قرارداد‌های هوشمند در شبکه XLM پشتیبانی می‌شوند. تومر ولر، معاون فنی در استلار بیان کرد که قرار است دیفای (DeFi) را در شبکه استلار به سطح دیگری ببریم. با توسعه قرارداد‌های هوشمند در شبکه استلار، XLM نیز به اتریوم، کاردانو، پولکادوت و کاسموس می‌پیوندد.

ملاحظات اصلی استراتژی بلند مدت استلار

سه ویژگی اصلی نقشه راه استلار عبارت هستند از مقیاس‌پذیری، امنیت و دسترسی منصفانه؛ البته هنوز زمان دقیق راه‌اندازی آن مشخص نشده است. ولر بیان کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۲ آزامایش‌های لازم را انجام خواهد داد و تصمیم خواهد گرفت که استلار از شبکه هوشمند پشتیبانی کند یا خیر.

مقیاس‌پذیری :نقشه راه استلار در پی بهبود نوآوری شبکه و افزایش مقیاس‌پذیری آن است. با این طرح انتظار می‌رود که ظرفیت شبکه گسترش یافته و بدون سرمایه متقابل، امکان نوآوری محقق شود.

امنیت :یکی از ملاحظات اصلی استلار در سال ۲۰۲۲، گسترش امنیت شبکه با توجه به توسعه قرارداد‌های هوشمند در آن است. زیر ساخت‌های شبکه تا اجرایی شدن پروژه، به طور کامل تقویت می‌شود.

دسترسی منصفانه :استلار در پی جذب و افزایش مشارکت کاربران است. ترکیب بازخورد اکوسیستم استلار و مشارکت فعال در قابلیت جدید آن، منجر به افزایش تعهد، تثبیت مالکیت اکوسیستم و جذب شرکت‌کنندگان بیشتر می‌شود. بنابراین دسترسی منصفانه به استراتژی جدید شبکه را توسعه خواهد داد.

معرفی شبکه استلار

استلار یک شبکه غیر متمرکز و منبع باز برای ارز‌های دیجیتال است که توکن مرکزی آن لومن (XLM) نام دارد. این شبکه امکان انتقال دارایی را فراهم می‌کند و به گونه‌ای طراحی شده است که همه‌ی سیستم‌های مالی در جهان بتوانند در یک شبکه یکپارچه و واحد با هم در ارتباط باشند. روزانه میلیون‌ها تراکنش در این شبکه انجام می‌شود و انتقال این تراکنش‌ها در پلتفرم استلار بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر از انجام آن‌ها در برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین معمولی است.

تاریخچه استلار

استلار یک ارز دیجیتال با ماهیتی شبیه به ریپل است که در سال ۲۰۱۴ ایجاد شد. استلار را در حقیقت می‌توان فورک شبکه ریپل دانست؛ (به شاخه جدا شده از شبکه اصلی یک ارز دیجیتال که منجر به ایجاد یک زنجیره جدید می‌شود فورک می‌گویند. ). بین بنیان‌گذار شبکه ریپل، جد مک کالب و دیگر توسعه‌دهندگان این شبکه اختلافاتی پیش آمد که منجر شد کالب از پروژه ریپل جدا شود و روی شبکه استلار کار کند.

شیوه کار ریپل و استلار را می‌توانند مانند هم دانست؛ اما هدف از ایجاد ریپل، انجام تراکنش‌های انتقال بین بانک‌ها است و استلار بیشتر به منظور تسهیل پرداخت‌های بین فردی کلید خورد.

3302 - پشتیبانی شبکه استلار از قرارداد‌ های هوشمند

ارز دیجیتال استلار (XLM)

عرضه کل استلار ۱۰۰ میلیارد لومن (XLM) است که به مرور در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. با توجه به نقشه راه جدید استلار و پیاده‌سازی آن در ۲۰۲۲ پیشبینی می‌شود این ارز دیجیتال، رشد مطلوبی در بازار ارز‌های دیجیتال داشته باشید. خرید استلار می‌تواند یک روش سرمایه‌گذاری برای کسانی باشد که قصد دارند روی ارز‌های دیجیتال با چشم انداز نوآورانه سرمایه‌گذاری کنند. جالب است بدانید این ارز دیجیتال یکی از کم‌ترین کارمزد‌ها و سریع‌ترین تراکنش‌ها را دارد. به طوری که هر تراکنش در شبکه آن زیر ۶ ثانیه انجام می‌شود و تنها ۰۰۰۱. ۰کارمزد به آن تعلق می‌گیرد.

کاربرد استلار در سیستم های مالی

از راه‌اندازی استلار در سال ۲۰۱۴، تا کنون بیشتر از ۲ میلیارد عملیات در این شبکه توسط بیشتر از ۶.۵ میلیون کاربر انجام شده است. شرکت‌های کوچک و بزرگ مختلف، از استلار برای دسترسی به بازار‌های جدید و انتقال پول استفاده می‌کنند. این شبکه غیرمتمرکز از ابتدا برای انتقال انواع دارایی به طور کارآمد طراحی شده است و از ارز دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کند. در حالی که مثلا شبکه بیت کوین تنها برای تجارت و تسهیل پرداخت با بیت کوین ایجاد شده است. ارز‌های دیجیتال در شبکه استلار منتقل می‌شوند اما استلار بین هیچ کدام تبعیض قائل نمی‌شود و به آن‌ها امتیازات خاصی تعلق می‌گیرد.

استلار چگونه کار می‌ کند؟

ادر این بخش به طور ساده توضیح دهیم که شبکه استلار چگونه پرداخت‌های بین فردی را تسهیل می‌بخشد؛ فرض کنید دوستی در امریکا از دوست خود در کشور فرانسه درخواست می‌کند ۱۰۰ یورو برای آن واریز کند. فرد آمریکایی برای این کار می‌تواند از پلتفرم استلار استفاده کند و معادل دلاری ۱۰۰ یورو در قالب توکن دلاری را برای دوست فرانسوی خود ارسال کند. این میزان در بانک‌های فرانسه به یورو تبدیل خواهد شد. این شبکه نه تنها از پول بلکه دارایی دیجیتال هم پشتیبانی می‌کند و می‌توانید از طریق ان ارز‌های دیجیتال را با سرعت بالا و کمترین کارمزد انتقال بدهید.

وجه تمایز استلار

استلار در حقیقت از یک ارز دیجیتال فراتر است و با سیستم‌های مالی ارتباط دارد. شبکه استلار شبکه‌ای غیرمتمرکز محسوب می‌شود اما روی زنجیره بلاک چین معمولی ساخته نشده است. به طوری که سکه‌های این ارز قابل استخراج نیستند و مؤسسان در همان ابتدا، مقدار مشخصی از سکه‌های لومن را ایجاد کرده‌اند. از آنجایی که پلتفرم استلار یک سیستم برای ردیابی و شفاف‌سازی مالکیت دارایی است، رایانه‌های مستقل استلار مانند یک حسابدار عمل می‌کنند که هیچ کسی نمی‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و اعداد و ارقام را دستکاری کند. الگوریتم اجماع SCP، پروتکل اصلی این سیستم است که هماهنگی‌های لازم را ایجاد می‌کند و آن را پایدار نگه داشته می‌دارد. این پروتکل از الگوریتم اثبات کار شبکه‌هایی مانند بیت کوین کار آمد‌تر است.

نحوه خرید ارز دیجیتال استلار

ارز دیجیتال استلار را می‌توانید از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی و ایرانی خریداری کنید. برای خرید این ارز دیجیتال در صرافی ایرانی ابتدا در سایت صرافی ثبت نام و احراز هویت نمایید. در صورت ثبت نام در صرافی داخلی نیازی به IP ثابت خارج از کشور ندارید. خرید و فروش رمز ارز برای ایرانیان در صرافی‌های خارجی مانند بایننس با محدودیت‌هایی رو به رو است؛ برای آشنایی با نحوه خرید ارز دیجیتال در یایننس این لینک را کلیک کنید.

3303 - پشتیبانی شبکه استلار از قرارداد‌ های هوشمند

سخن پایانی

در مطالب فوق به بررسی استراتژی نوآورانه و جدید شبکه استلار پرداختیم. استلار در سال ۲۰۲۲ پروژه‌ای را کلید می‌زند که از طریق آن، قرارداد‌های هوشمند در شبکه توسعه پیدا می‌کنند. استلار فراتر از یک ارز دیجیتال است که بین شبکه‌های مختلف ارز دیجیتال ارتباط برقرار می‌کند. کاربران با استفاده از پلتفرم آن می‌توانند، دارایی خود را به راحتی انتقال دهند. استلار می‌تواند شبکه غیر متمرکز را به سطح دیگری ببرد و از سیستم مالی و قرارداد‌های هوشمند با یک استراتژی هوشمندانه‌تری پشتیبانی می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)