2 آذر 1401
0 ۱۲۹ 5

تاثیر ماساژور گردن روی دیسک گردن

ادمین

ماساژ به عنوان گزینه درمانی بسیار خوبی برای بیماران مبتلا به دیسک گردن به همراه برنامه ‌های مراقبتی به شمار خواهد رفت. همچنین ماساژ منجر به افزایش گردش خون در مناطق آسیب دیده می شود و از این طریق موجبات افزایش نیاز این مناطق به اکسیژن و مواد غذایی را فراهم خواهد کرد. در ادامه راجع به تاثیر ماساژور، مزایای ماساژ درمانی، محدودیت ها، انواع و صحبت می کنیم؛ ما را همراهی کنید.

1 - تاثیر ماساژور گردن روی دیسک گردن

تاثیر ماساژور روی گردن

بسیاری از متخصصان به بیماران خود توصیه می‌کنند برای درمان دیسک گردن، حتما از ماساژور گردن دستی استفاده کنند و سلامت شان را بهبود ببخشند. در این راستا بیمار می تواند هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری ماساژور مد نظرش را خریداری کند. ماساژور می‌تواند برای بسیاری از مشکلات ناشی از دیسک گردن در این ناحیه همچون موارد زیر مفید واقع شود:

  • کشیدگی عضله در نواحی پایین یا بالای گردن: درد در ناحیه پایین گردن بسیار آزار دهنده است و می‌تواند برای چند ساعت، چند روز یا حتی چند هفته به صورت پی در پی ادامه پیدا کند. هنگامی که عضلات پایین گردن پاره یا کشیده شوند، ممکن است التهاب در نواحی اطراف عضله ایجاد کند که بسیار مضر است. درد در ناحیه بالای گردن می‌تواند به خاطر شرایط خاص و نا مناسب هم چون آسیب های ورزشی، کشیدگی عضله یا تصادف با اتومبیل باشد. در هنگام مواجه شدن با این شرایط استفاده از ماساژور به راحتی می تواند به از بین بردن التهاب و گرفتگی و افزایش دامنه حرکت عضلات در این نواحی کمک بسزایی داشته باشد.
  • آرتروز مهره ‌های گردن: آرتروز گردن نشان دهنده از بین رفتن غضروف بین مفاصل فاست در پشت مهره‌ های گردن می باشد. در این شرایط مفاصل فاست دچار التهاب خواهند شد و هر چه این بیماری پیشرفت کند، می ‌تواند موجب افزایش درد شده و در نتیجه سایش مهره ها به یک دیگر را برای بیمار به همراه خواهد داشت. ماساژ درمانی با ماساژور در ناحیه گردن می ‌تواند از طریق فرآیند بهبود، چرخش خون و گرفتگی عضلات و کاهش فشار را خوب کند و درد ناشی از این بیماری را خیلی سریع از بین ببرد. در این حال، لازم است که برای بهبود از خدمات افراد متخصص در حوزه ماساژ درمانی، کمک بگیرید یا از ماساژور دستی استفاده کنید.
  • فیبرومیالژِیا: این بیماری تاثیرات متفاوتی بر افراد بر اساس جسه آن ها خواهد داشت و معمولاً همراه با خشکی گردن، درد، خستگی و یا خواب غیر مفید می باشد. در این شرایط ممکن است بیمار هر دو درد (درد وسیع و درد در نواحی خاص) را در گردن خود احساس کند که تحمل این دو درد هم زمان بسیار سخت است.

 

مزایای ماساژ درمانی با ماساژور روی گردن

نتایج مطالعات انجام شده در ماساژ درمانی، نشان داده است که ماساژ درمانی با ماساژور دارای مزایای متعدد برای بهبود درد در ناحیه گردن می باشد. برخی از این مزایا عبارت اند از:

  • افزایش جریان و گردش خون در بدن که باعث خواهد شد مواد مغذی مورد نیاز در اختیار عضلات و بافت ‌های بدن به درستی تامین شوند. به این ترتیب بدن می ‌تواند از توانایی طبیعی خود برای ترمیم آسیب‌ دیدگی بافت ‌ها مانند گرفتگی عضلات و زخم شدن استفاده نمایید.
  • کاهش گرفتگی عضله( استفاده از ماساژور باعث افزایش انعطاف ‌پذیری و کاهش درد می باشد که به خاطر گرفتگی عضلات است و به خواب شما بسیار کمک مفید می کند.
  • باعث افزایش تولید اندورفین در بدن خواهد شد که ماده شیمیایی برای ایجاد احساس خوب در مغز می باشد. این ماده عالی باعث کاهش افسردگی و تشویش در فرد می شود و به‌ طور هم زمان منجر به از بین رفتن درد و تسریع فرآیند ریکاوری بدن خواهد شد. ترشح این ماده به‌ طور خاص برای افرادی که از مشکلات مزمن در گردن خود رنج می برند، بسیار مفید و آرامش بخش است.

2 - تاثیر ماساژور گردن روی دیسک گردن

محدودیت‌ های ماساژ درمانی گردن با ماساژور :

  •  شکستگی تازه، زخم های باز، کبودی، نیش حشرات، کهیر، بیماری عفونتی پوستی، تورم پوست، راش پوستی، غدد، فتق شکمی.

  • پس از جراحی، شیمی درمانی یا رادیو تراپی سرطان، مگر اینکه پزشک معالج تجویز کند.

  •  احتمال انسداد عروق که باعث بدتر شدن آن خواهد شد.

  •  بیماری های قلبی

 

انواع ماساژ درمانی گردن کدامند؟

ماساژ انواع مختلفی دارد که هر کدام برای بهبود یک بیماری هستند. در ادامه در مورد ماساژ سوئدی و ماساژ بافت های عمیق برای تان صحبت خواهیم کرد تا بیشتر با این دو نوع آشنا شوید.

ماساژ سوئدی

ماساژ درمانی که تحت عنوان ماساژ سوئدی نیز شناخته شده است، رایج ترین نوع یا سبک ماساژ می باشد که بسیار مفید است. این ماساژ به علت حرکات نرم و طولانی دستان که عمدتا به شکل بافت های عمیق نمی باشند، به سادگی قابل تشخیص بوده و هست. در ماساژ درمانی کشیدن، مالیدن، فشردن و حرکات فشاری بر روی بافت های گردن بسیار تاثیر می گذارد که با استفاده از روغن های عالی این کار انجام می شود. احساس ناشی از ماساژ درمانی برای گردن، باید حس رها سازی و مطلوبی ناشی از فشردگی و کشیدگی عضلات را به همراه خود داشته باشد تا فرد مبتلا بتواند از دام آن رها شود. در این ماساژ گاهی اوقات احساس سوزش یا درد بسیار خفیفی به هنگام عبور از بافت های حساس رخ خواهد داد که در صورت بروز آن، ماساژور فشار در آن ناحیه را کمتر می کند. اما سرعت تاثیر این ماساژ بر روی گردن بسیار زیاد بوده و بهبود صد در صدی را به دنبال دارد.

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت های عمیق آرام تر، عمقی تر و با فشار بیشتری از ماساژ سوئدی خواهد بود. معمولا ماساژ بافت های عمیق را در استفاده از ضربات آرامی که با مقدار نیروی فشاری بیشتری همراه می باشد یا فشار مداومی که مستقیما بر بافت ها وارد شده و می ‌شناسند. این ماساژ از آنجایی که مستقیما بر بافت های عمقی گردن وارد می‌شود، بیمار هنگام این ماساژ درد بیشتری را در ناحیه گردن حس خواهی کرد اما تاثیر بسیار خوبی بر روی آن دارد.

3 - تاثیر ماساژور گردن روی دیسک گردن

هزینه ماساژور برای گردن

هزینه ماساژور به ناحیه تحت درمان و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بیمار بستگی خواهد داشت. اطلاعات مربوط به هزینه درمان معمولاً در جلسه مشاوره در اختیار بیمار قرار می گیرد و همان جا پزشک به آنان می گوید که باید از فرد متخصص ماساژور کمک بگیرد یا اینکه با تهیه ماساژور دستی، خود قادر به انجام ماساژ می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
ادمین مدیر

سلام خدمت شما، در خدمتتون هستم

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.