20 دی 1399
1 ۵۰۵ 4.8

بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

4x780 - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

افزونه پرسش و پاسخ وردپرس تا بخواهید هست . اما کدام یک برای کار شما مناسب خواهد بود ؟ می توانید پرسش و پاسخ سایت خود را به شکل آزمون داشته باشید یا مثل یک انجمن اینترنتی یا یک فرم خیلی ساده یا … . فقط یک افزونه پرسش و پاسخ وردپرس ممکن است نیاز شما را برطرف نکند . در این مقاله سعی داریم تا با معرفی 6 مورداز بهترین افزونه‌های پرسش و پاسخ وردپرس شما را در انتخاب بهترین مورد راهنمایی کنیم:

ما این افزونه ها را انتخاب کردیم زیرا همه آنها عملکردی منحصر به فرد دارند ، دارای ویژگی های مفیدی هستند و البته مهم تر از همه نظر کاربران در مورد آنها مثبت بوده است.

 

چرا از افزونه پرسش و پاسخ وردپرس استفاده کنیم؟

استفاده از افزونه پرسش و پاسخ وردپرس فواید زیادی دارد ، به ویژه اگر سایت شما به خودی خود قابلیت پرسش و پاسخ را در خود نداشته باشد.

در اینجا برخی از مزایای مهم را بیان می‌کنیم:

 

 • طراحی سفارشی و هماهنگی با قالب سایت شما: تمام افزونه های ارائه شده در این مقاله را می توان برای مطابقت با طراحی سایت خود سفارشی کرد. یعنی با اضافه شدن این افزونه‌ها به سایت شما هیچگونه بهم‌ریختگی در طراحی سایت شما بوجود نخواهد آمد و این افزونه‌ها خود را با طراحی سایت شما تطبیق می‌دهند.

 

 • اعتماد به نفس مشتری و فروش بیشتر: اگر خودتان را جای مشتری‌ها قرار دهید خواهید دید که اگر قبل از خرید جواب همه سوالاتتان را در مورد محصول مورد علاقه‌تان بدانید خریدی به نسبت مطمئن تر و راحت‌تر خواهید داشت. افزونه پرسش و پاسخ وردپرس به بازدیدکنندگان شما اطلاعات لازم را در مورد محصول دلخواهشان به آنها می‌دهد و از این طریق باعث افزایش فروش شما خواهد شد.

 

 • سیستم های پاداش و نمایه های کاربر: می‌توانید برای مشارکت فعال کاربران خود برای شرکت کردن در روند پرسش و پاسخ‌های سایت برای آنها امتیاز در نظر بگیرید و این امتیاز را در نمایه کاربران نمایش دهید.

 

 • عملکرد پرسش و پاسخ پیشرفته:  وردپرس در حال حاضر برای پرسش و پاسخ فقط بخش نظرات زیر مطالب و محصولات را دارد و قابلیت بیشتری را د رخود جای نداده ‌است . یک افزونه می تواند یک راه حل جذاب و مدرن برای پرسش و پاسخ در سایت شما باشد.

 

همانطور که می بینید ، افزونه پرسش و پاسخ می تواند مزایای زیادی برای سایت وردپرس شما داشته باشد و از طرف دیگر تعداد زیادی افزونه رایگان برای این کار موجود است برای همین باید ببینید کدام یک برای شما کاربرد بهتری خواهد داشت.  پس  بهتر است با بررسی لیست زیر با ویژگی‌های هر کدام بهتر آشنا شویم :

 

1. افزونه پرسش و پاسخ وردپرس Forminator :

 

forminator copy - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

با این افزونه می‌توانید آزمون ، فرم و پرسش و پاسخ ها را بطور رایگان در سایت خود ایجاد کنید.

حتی می توانید از سوالات پرسش و پاسخ خود برای ایجاد لیستی از نفرات برتر استفاده کنید. این افزونه اجازه ترکیب فرم‌های پرسش و پاسخ را با حالت آزمونی می‌دهد تا بتوانید اطلاعات شرکت کنندگان را مانند نام و نام خانوادگی و یا ایمیل دریافت کنید.

این افزونه ویژگی‌ های خاصی دارد تا پر کردن فرم‌های پرسش و پاسخ را برای کابران راحت تر کند. علاوه بر این ، می توانید فرم های پرسش و پاسخ خود را با برنامه های شخص ثالث مورد علاقه خود مانند HubSpot ، MailChimp ، Trello و موارد دیگر ادغام کنید. شما می‌توانید به راحتی فرم ها را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که کاربران قادر باشند از قابلیت پاسخ خودکار در آن استفاده کنند.

این افزونه بیش از 100 هزار نصب فعال و  5 ستاره مخزن وردپرس را دارد ، Forminator به دلیل سهولت استفاده ، یکپارچه سازی ،  گزینه ای مناسب برای استفاده به عنوان افزونه پرسش و پاسخ وردپرس است.

 

2. افزونه حرفه ای پرسش و پاسخ CM Answers : 

CM Answers - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

 

افزونه CM Answers به کاربر سایت شما امکان ارسال سوال یا جواب را می‌دهد  (تقریبا مانند سایت Stack Overflow). این افزونه علاوه بر این قابلیت امکان ایجاد رای‌گیری ، استفاده از اعلان‌ها، ایجاد محدودیت و کنترل دسترسی‌ها و موارد زیاد دیگری هم همراه خود دارد.

مدیر سایت امکان سفارشی کردن سوال و جواب‌ها ، فیلتر کردن محتوای ناخواسته ، افزودن پاسخ وثبت سابقه کاربران در صفحه انجمن را دارد.

سه ویژگی کلیدی این افزونه:

 • تعداد مشاهده
 • تعداد پاسخ‌ها
 • مرتب کردن تنظیمات در صفحه سوال و جواب

نسخه Pro برای این افزونه وجود دارد که دارای موارد اضافی مانند ارسال ناشناس ، پاسخ خصوصی ، تبلیغات و موارد دیگر است. هزینه های نسخه Pro از 39 تا 199 دلار است ، بسته به موارد افزودنی و تعداد سایت هایی که قصد استفاده از این افزونه را در آنها را دارید. این افزونه در مخزن وردپرس 4 ستاره گرفته و بیش از 1000 نصب فعال دارد.

 

3. پلاگین سوال و جواب وردپرس WP Answers:

WP Answers - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

یک افزونه حرفه‌ای است که در صورت نیاز می‌توانید از قالب رسپانسیو خود افزونه نیز استفاده کنید. ممکن استاین افزونه به ظاهر و کاراییStack Overflow نباشد و با وجود اینکه طرح ساده تری دارد اما به همان اندازه دلپذیر است.

WP Answers شامل یک سیستم اعتبار‌دهی ، یکپارچه سازی شبکه های اجتماعی و محدود کننده داخلی است. همچنین می تواند به عنوان طرح زمینه موجود شما در قالب یک ویژگی جدید مورد استفاده قرار گیرد.

این افزونه همچنین دارای موارد زیر است:

 • به روز رسانی خودکار محصول
 • پشتیبانی خوب
 • اسناد راهنما
 • ضمانت برگشت 30 روزه پول

در سایت خود افزونه عنوان شده که این افزونه بطور تخصصی جهت استفاده برای پرسش و پاسخ وردپرس طراحی شده است و می‌توان از آن برای اعتباردهی و دادن امتیاز به کاربران استفاده کرد.

از دسامبر سال 2020 ، هزینه استفاده از آن 34 دلار اعلام شده است.

 

4.پلاگین ووکامرس پرسش و پاسخ YITH WooCommerce Questions and Answers :

yith - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

افزونه YITH WooCommerce Questions and Answers به بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی شما اجازه می‌دهد تا در مورد محصولات سایت سوال بپرسند.

این افزونه حتی از حالت FAQ بهره می برد که به شما امکان می دهد بخشی از سایت خود را به عنوان صفحه سوالات متداول استفاده کنید که اطلاعاتی را که کاربران ممکن است مفید بدانند نشان می دهد.

این افزونه ضمن ایجاداطمینان بیشتر برای مشتریان جهت خرید محصولات سایت شما ، راهی برای تعامل ، پرسیدن و پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان شما ارائه می دهد.

برخی از ویژگی های اصلی عبارتند از:

 • کاربران می توانند در مورد محصولات خاص ووکامرس سوال بپرسند.
 • به راحتی می توانید سوالات و پاسخ ها را مدیریت کنید
 • حالت سوالات متداول

در قسمت مستندات افزونه می توانید اطلاعات بیشتری پیدا کنید. همچنین ، می توانید یک پیشنمایش از افزونه را ببینید.

این افزونه در مخزن وردپرس  4 ستاره و بیش از 2000 نصب فعال دارد . اگر یک سایت وردپرس ووکامرس و محصولات زیادی برای فروش داشته باشید ،برای شما مناسب خواهد بود.

 

5. افزونه وردپرس bbPress :

bbpress - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

یک افزونه پرسش و پاسخ وردپرس دیگر ، bbPress است . با این افزونه می توانید یک صفحه بحث زیبا و ساده را بدون بهم ریختگی در قالب در سایت وردپرس خود ایجاد کنید. در کمترین زمان می توانید یک انجمن پرسش و پاسخ داشته باشید.

همه این انجمن ها براساس موضوعات موجود در داشبورد وردپرس شما تنظیم می شوند. از داشبورد می توانید پاسخ ها ، نویسنده و زمان ایجاد آن را مشاهده کنید. همه این کارها به گونه ای است که به زیبایی سایت شما لطمه نزند و کاملا با قالب شما هماهنگ می‌شود.

bbPress یک افزونه پرسش و پاسخ وردپرس است که علاوه بر کارایی زیاد از محبوبیت بالایی برخوردار است و  به خوبی به روز می شود. همچنین دارای یک انجمن پشتیبانی فعال است.

در حال حاضر 4 ستاره و 300 هزار نصب فعال دارد.

 

6. افزونه وردپرس Simple:Press :

simple press - بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس + مقایسه 6 افزونه سوال و جواب

 

افزونه SimplePress برای ایجاد یک انجمن سفارشی با امکانات زیاد است. این امکان را به شما می دهد تا به اندازه نیاز ویژگی های دلخواهتان را اضافه کنید ، بنابراین می توانید در صورت لزوم ، انجمن پرسش و پاسخ خود را تقویت کنید.

این افزونه صدها ویژگی متمایز دارد (که البته بعضی از آنها فقط در نسخه غیر رایگان فعال است). مانند ساختارهای چند سطحه انجمن ، ارسال پیام و پیام خصوصی و …

همچنین می توانید داده ها را از فروم های دیگر به این افزونه وارد کنید ، که اگر بخواهید به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

برخی دیگر از ویژگی های اصلی عبارتند از:

 • انجمن های نامحدود
 • صفحه ورود و ثبت نام سفارشی
 • پین کردن انجمن ها
 • نشانه دقیق صفحات انجمن

همانطور که گفته شد ، ویژگی‌های خاص ، مانند تجزیه و تحلیل ، تبلیغات ، ادغام داشبورد ووکامرس و موارد دیگر نیز وجود دارد که در نسخه حرفه‌ای افزونه قابل استفاده است. بسته به این که چه پکیجی را تهیه کنید، قیمت ها از 99 تا 199 دلار در سال شروع می شوند .

این افزونه در مخزن وردپرس 4 ستاره و 600+ نصب فعال دارد.

اگر نیاز به  سفارشی سازی زیادی دارید ، برای همه گزینه هایی که می‌خواهید یک ویژگی در این افزونه هست . به نظر ارزش آزمایش کردن را دارد .

 

سوال: بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس کدام است؟

پاسخ: این به شما بستگی دارد!

وقتی نوبت به انتخاب بهترین افزونه پرسش و پاسخ وردپرس می رسد ، بسته به نیاز شما هر کدام از گزینه‌ها ممکن است انتخاب شوند . اینکه آیا نیاز به یک فرم ساده دارید یا نیاز به یک انجمن تخصصی یا … . علاوه بر همه این ها برای همه افزونه ها در کنار نسخه رایگان نسخه حرفه ای قرار دارد که برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنید . برای همین ممکن است برای استفاده رایگان چند تا از موارد رایگان بالا را درکنار هم استفاده کنید.

اضافه‌کردن یک افزونه پرسش و پاسخ یک راه حل سریع ، جذاب و آسان برای پاسخگویی به سوالات کاربران و مشغول نگه داشتن آنها است و در صورت داشتن سایت فروشگاهی ، به آنها اطمینان می دهید که می دانند چه چیزی را خریداری می کنند.

 

هنوز هم سوالی دارید؟😉

برای مشاهده سایر آموزش‌های وردپرس می‌توانید پروان وب را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید : تلگراماینستاگرام 

4.7/5 - (4 امتیاز)
مجتبی رحیمی مشارکت کننده

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

 1. rayanet fazely

  سلام. وقت بخیر. ممنون از سایت خوبتون. من میخوام روی سایتم یه قسمت بذارم که کاربر بیاد سوالش رو بپرسه و مدیر سایت مبلغی رو برای جواب در نظر بگیره . بعد از پرداخت وجه جواب سوال برای کاربر نمایش دادهخ بشه . یا اینکه اشتراک ماهانه بفروشیم و برای هر اشتراک در مدت عضویت تعداد مشخصی سوال بتونن بپرسن. از کدوم یکی از این افزونه ها میتونم برای اینکار استفاده کنم ؟ یا آیا افزونه مناسبتری برای این منظور هست ؟ ممنون از مطالب مفیدتون.

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.