7 آبان 1401
0 ۸۲ 0

منظور از خدمات سئو ( seo ) چیست؟ چه نکاتی باید رعایت شود؟

ادمین

seo services - منظور از خدمات سئو ( seo ) چیست؟ چه نکاتی باید رعایت شود؟

مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی که در داخل و خارج از یک سایت به سبب قرارگیری کلمه کلیدی در صفحات ابتدایی موتورهای جستجو و نیز حفظ جایگاه در آن صورت می‌پذیرد؛ خدمات سئو نام می‌گیرند.

خدمات سئو چیست؟ نوعی فرایند است که در تمام طول عمر وب‌سایت همراه آن می‌باشد. البته این امور نیز به واسطه یک مرکز و یا شرکت متخصص، برای افرادی که هیچ دانشی در این حوزه ندارند و تمایل دارند که هر چه سریع‌تر وب‌سایتشان صعود کند، با نام شرکت سئو و همراه با همکاری سئوکاران وجود دارد.

آیا می‌توانیم به همه شرکت ‌های سئو اطمینان نماییم؟

البته یکی از چالش‌های مهمی که ما با آن روبرو هستیم میزان اعتبار شرکت‌ها و اشخاصی هست که قرار است خدمات سئو را به ما ارائه دارد. شما تنها با یک سرچ ساده می‌توانید میزان اعتبار شرکت سئو را به واسطه جایگاه قرار‌گیری‌اش در صفحات گوگل معین سازید. مطمئنا زمانی که یک شرکت سئو نمی تواند جایگاه خود را از نظر موتورهای جستجو به ویژه گوگل بهبود بخشد، ‌موفق نخواهد گشت که در راستای ارتقا جایگاه وب‌سایت شما گامی بردارد. توجه داشته‌باشید که اگر در طی این روند پاسخ مثبتی دریافت کردید، زمان آن است که چند نمونه کار را مورد وارسی قرار بدهید تا اطمینان نمایید اجرای تمام قواعد برای خودش، برای سایت‌های مشتری هم اجرا می‌گردد.

از این جهت، تاحدودی تضمین‌های کافی وجود دارد که بدون هیچ نگرانی پروسه کاری خود با شرکت سئو مدنظر، آغاز نمایید. فراموش نکنید که ارتقا جایگاه وب سایت و شناخت هرچه بیشتر آن به کاربران، تنها توسط موتورهای جستجو صورت می‌گیرد و شما در آن هیچ نقشی ندارید، به همین سبب نوع خدمات دریافتی آینده سایت شغلی شما را معین خواهد ساخت.

نیاز است که از کدام خدمات سئو برای وب سایتمان بهره ببریم ؟

این مسئله به نوع کسب‌وکار و البته وضعیت فعلی سایتتان بستگی دارد. برخی از اصول چون سئو تکنیکال نیاز است تا در همه وب سایت‌ها اجرا گردد در حالی که برخی فاکتورها چون سئو محلی نیازمند اجرا در همه سایت‌ها نخواهد بود.

متخصیص سئو پیش از آنکه پروژه را آغار نمایند، همه موارد مورد نیاز وب سایت شما بررسی می‌کنند و خدمات مورد نیاز را اعلام می‌دارند. البته توصیه می‌کنیم خودتان هم در حوزه میزان دریافت خدمات سئو فعال باشید. اگر یک وب‌سایت نوپا ندارید، پس ممکن است که برخی از خدمات را در گذشته دریافت کرده باشد و نیازی به انجام مجدد آن نباشد. بنابراین نوع خدمات سئو وابسته به جایگاه کنونی شما در موتورهای جستجو، نوع کسب‌وکارتان و انتظارتان از بعد جایگاه قرارگیری در گوگل است.

هزینه خدمات سئو

از کنار تمام موارد گفته شده که گذر کنیم، تعرفه خدمات از مهمترین عواملی است که در این روند تا میزان قابل توجهی، مدنظر قرار می‌گیرد. طبیعتا در همه وب‌سایت‌ها دریافت خدمات سئو با یک هزینه واحد همراه نیست و پیش از اعلام هزینه، باید سایت، مورد آنالیز قرار گیرد تا وابسته به نیاز سایت همه هزینه‌ها محاسبه و یک جمع‌بندی کلی صورت پذیرد. از مهمترین معیارهایی که در سنجش موثر است به دو مورد زیر می‌توان اشاره داشت:

  • نوع و سطح خدماتی که بدان نیازمند هستید مثل تکنیکال، محلی و … / سئو داخلی یا خارجی

  • میزان رقابت در کلمات کلیدی هدف

براین اساس به همان میزان که تنوع خدماتی که بدان نیازمند هستید، سطح وسیع‌‌تری را شامل گردد و رقابت در کلمه‌های کلیدی هدف سخت‌تر باشد، هزینه‌ها افزایش چشمگیرتری خواهند داشت. اگر قادر به انجام این فاکتورها می‌باشید، تنها نیاز است تا با اطلاعات کمکی مشاور سئو پیش روید، در این صورت نیاز به اختصاص بودجه محدودتری به سبب درافت خدمات سئو خواهد بود.

خدمات سئو شامل چه مواردی می‌گردد؟

بک لینک سازی

نیاز است بدانید که مهم‌ترین فاکتور در پروسه سئو خارجی سایت بک لینک سازی است. از نگاه برخی بازاریابان، لینک سازی در غالب تبلیغات قرار می‌گیرد و لینک صفحات وب‌سایت شما در سایت‌هایی با جایگاه مطلوب، قرار می‌گیرید. بک لینک سازی دارای شیوه‌های متعددی است وبرای آنکه بک لینک سازی تاثیرگذار ‌باشد، باید محتوای سایت شما باکیفیت و بدون نقص اجرا گردد.

ریسپانسیو و سازگاری

همانطور که مستحضر هستید میزان کاربران تلفن همراه در حال طی نمودن نموداری صعودی می‌باشند و عموما روزانه از سایت‌های بسیاری دیدن می‌کنند. اگر سایت شما نیز دارای قابلیت ریسپانسیو باشد؛ ممکن است که در مرورگرهای تلفن همراه در صفحات ابتدایی قرار گیرد و بر سئو سایت تاثیر قابل توجهی را بدنبال خواهد داشت.

سرعت لود سایت

سرعت لود سایت در جایگاه مهمترین اصل قرار می‌گیرد که سبب محبوبیت سایت شما از دید کاربران می‌گردد. زمانی یک سایت در بعد زمانی بیش از ۵ ثانیه بارگذاری گردد، کاربر تصمیم به ترک سریع سایت می‌گیرد. یکی از خدمات سئو که از طرف شرکت‌های طراحی سایت برای سئو سایت انجام می‌پذیرد، بررسی نمودن میزان سرعت لود سایت است.

بهبود تجربه کاربری UX

رضایت کاربر از وب سایت به سبب کاربری مطلوب و همراه با سهولت مساوی است با کسب امتیاز بالا از موتورهای جستجو و در نتیجه قرار‌گیری در گزینه‌های ابتدایی در روند جستجو کاربر. به همین سبب نیاز است تا همه مطالب سایت دسته‌بندی گردد، بکارگیری حداقلی پیغام های Popup و المان های گمراه کننده ، ایجاد نمودن فهرست برای محتوا و مقالات ، استفاده از عناصر و المان های گرافیکی در میزان محدود ،ایجاد عنصر جستجو در سایت برای کاربر و موارد بسیار دیگر.

تولید محتوا

کاربران اینترنت برای دریافت پاسخ نیازهای خود به واسطه محتوای قرار داده شد در سایت، به آن ورود می‌کنند. بنابراین اگر سایتی نتواند محتوای مناسب، جامع و جذابی به کاربرد ارائه دهد، به سرعت ترک خواهد گشت و این روند برابر است با کسب امتیاز منفی بیش از پیش به واسطه گوگل. اجرای یک محتوا با چنین شرایطی نیازمند رعایت اصول خاصی می‌باشد

که به تنهایی یک مبحث اختصاصی و وسیع است.

بروزرسانی سایت

مورد مهم دیگری که اغلب وب مستران به آن توجهی ندارند، به روز رسانی وب‌سایت می باشد. عموما موتور‌های جستجو گوگل سایت‌هایی را در صفحات ابتدایی قرار می‌دهند که بروز‌رسانی گردند. این مسئله به این دلیل است که کاربران مطالب قدیمی را نادیده گرفته. پس بعد زمانی را مشخص کنید تا محتوای سایت بروز رسانی گردد.

سخن پایانی

ما در کنارتان هستیم تا به سبب جایگاهی که در صفحات ابتدایی گوگل دارا هستیم؛ وب‌سایت شما را نیز وابسته به خدمات سئو، ارتقا بخشیم. اجرای همه این خدمات علاوه‌بر رضایت کاربران، تاییدیه گوگل را در پی دارد. البته ما تمام تلاشمان را بر آن داشتیم که در کنار پروسه تضمین‌شده‌ای که به سبب بهبود جایگاه وب‌سایت شما انجام می‌دهیم، مبلغ منطقی را پیشنهاد کنیم.

به این محتوا چه امتیازی می دی ؟
ادمین مدیر

سلام خدمت شما، در خدمتتون هستم

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.