افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

active dark mode - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

ممکن است شما هم عبارت هایی مانند: افزونه حالت شب وردپرس,فعال سازی حالت تاریک سایت,افزودن حالت شب به وردپرس,افزونه حالت تاریک سایت,نحوه فعال سازی دارک مود وردپرس,افزونه دارک مود برای وردپرس را جستجو کرده باشید.

آیا می خواهید حالت شب (Dark Mode) را به آسانی به سایت وردپرسی  خود اضافه کنید؟

امروزه بسیاری از برنامه ها و پلتفورم ها با امکان دارک مود Dark Mode ارائه می شوند. افزودن حالت شب به سایت، طراحی سایت شما را با ترجیح کاربران سازگار تر می کند. و شما در جایگاه مدیر سایت می توانید برای تجربه بهتر مخاطبان تان این امکان را برای آن ها فراهم کنید.

در این مقاله، ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به آسانی بتوانید کلید Dark Mode را به وب سایت خود اضافه کنید. هم در قسمت پیش خوان وردپرس و هم در صفحه اصلی سایت ( افزودن حالت شب به قالب وردپرس )

حالت شب چیست و چرا باید آن را به وب سایت خود اضافه کنیم؟

حالت شب، حالتی است که در دستگاه های تلفن همراه و رایانه ها برای کاهش میزان نور سفید صفحه استفاده می شود. اغلب برنامه ها به طور پیش فرض دارای حالت شب هستند. اما خاصیت این ها اکثرا استفاده از رنگ های گرمتر است. در حالی که در دارک مود Dark Mode از رنگ های تیره در پس زمینه استفاده می شود.

همانطور که بارها در استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای تلفن همراه از کلید حالت شب استفاده کرده اید. متناوباً در رایانه خود هم می توانید وب سایت ها را در حالت تاریک مشاهده کنید. در این پست با معرفی افزونه حالت شب وردپرس Dark Mode این آموزش را پی خواهیم گرفت.

 

dark mode google - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

 

افزودن حالت تاریک به سایت این امکان را به کاربران سایت می دهد که هنگام مشاهده سایت با اختیار خود بتوانند حالت تاریک را روشن و یا خاموش کنند. بدون شک این امکان بسیار مورد پسند خواهد بود.

به عنوان مثال اگر دیده باشید در وب سایت های معروفی مانند YouTube هم کلید Dark Mode ارائه شده است. با این امکان کاربران حتی در اواخر نیمه شب از تماشای فیلم تجربه دلپذیر تری خواهند داشت.

 

امکان افزودن حالت شب به سایت و بخش مدیریت (افزونه دارک مود برای وردپرس)

علاوه بر افزودن حالت تاریک به صفحه اصلی وب سایت، حتی می توانید حالت Dark Mode را به پیشخوان وردپرس خود نیز اضافه کنید. اگر جزو افرادی هستید که تا ساعت های آخر شب در سایت خود فعالیت می کنید. این امکان می تواند برای شما صاحب یک سایت وردپرسی بسیار مفید باشد.

در ابتدا نحوه اضافه کردن حالت تاریک به وب سایت با افزونه حالت شب وردپرس بررسی می کنیم. و سپس، با اضافه کردن حالت تاریک به بخش پیشخوان وردپرس ادامه خواهیم داد.

 

افزودن حالت شب به وب سایت وردپرس ( قالب وردپرس )

برای افزودن حالت شب وردپرس ابتدا باید پلاگین WP Dark Mode را نصب و فعال سازی کنید. پس از فعال سازی، به صفحه تنظیمات وردپرس »WP Dark Mode در پیشخوان سایت خود بروید. و بر روی تب General Settings کلیک کنید. باید به طور خودکار به آنجا هدایت شوید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید. در این بخش گزینه “Enable OS aware Dark Mode” روشن شده است. این به این معناست که بازدیدکنندگان به طور خودکار نسخه حالت تاریک سایت شما را هنگام تنظیم دستگاه خود روی حالت تاریک مشاهده می کنند.

طبق تصویر گزینه “Show Floating Switch” نیز روشن شده است. این گزینه به این معناست که کاربران می توانند هر زمان که بخواهند صفحه سایت را به حالت تاریک تغییر دهند. البته این دو مورد به طور خودکار فعال هستند و نیازی نیست تغییری در آن ها ایجاد کنید.

 

wp dark mode settings general - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

 

خب حالا وقت آن است که به وب سایت خود مراجعه کنید. کلید تغییر به حالت شب را در گوشه پایین سمت راست مشاهده خواهید کرد. فقط کافی است روی آن کلیک کنید تا صفحه سایت بلافاصله به حالت تاریک منتقل شود( حالت شب قالب وردپرس ). مانند تصویر زیر:

 

parvanweb - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

 

توجه: در نسخه رایگان افزونه حالت شب وردپرس WP Dark Mode، فقط 2 تم کلید شناور و برخی دیگر از امکانات آن محدود تر شده است. اما در نسخه حرفه ای این افزونه گزینه های بیشتری برای طراحی جذابت تر ارائه شده است. به علاوه امکان روشن کردن حالت تاریک در زمان های خاص، گزینه افزودن کد CSS سفارشی و امکانات بیشتر.

افزودن حالت شب به پیشخوان وردپرس 

افزودن حالت شب به پیشخوان وردپرس امکان دیگری است که می توانید با استفاده از افزونه معرفی شده فعال سازی کنید. وردپرس به طور پیش فرض دارای طرح های رنگی بخش مدیریت وردپرس است. اما هیچ یک از طرح های رنگی پیش فرض ارائه شده باعث کاهش نور سفید از صفحه شما نمی شوند.

در ادامه باهم بررسی کنیم که چگونه می توان به راحتی حالت تاریک را به پیشخوان وردپرس هم اضافه کرد. تا در ساعتهای آخر شب تجربه کاربری لذت بخشی تری داشته باشید.

کافی است به صفحه Settings »WP Dark Mode بروید و بر روی تب General Settings کلیک کنید. سپس، کلید “Enable Backend Darkmode” را به موقعیت روشن تغییر دهید.

فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تنظیمات در پایین قسمت کلیک کنید. تا کلید حالت شب در بخش پیشخوان وردپرس هم فعال شود.

 

enable backend dark mode toggle - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

 

پس از ذخیره سازی یک کلید جدید در نوار بالای پیشخوان وردپرس خود مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

 

Dark Mode Admin - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

 

کافی است روی این سوییچ کلیک کنید تا بلافاصله بخش پیشخوان وردپرس به حالت تاریک تغییر کند.

نکته: اگر سایت شما چندین کاربر وردپرس دارد، هر شخص می تواند حالت تاریک را مطابق میل خود روشن و خاموش کند.

از آنجا که «حالت تاریک» یک طرح رنگ مدیر نیست. می توانید به راحتی از آن در کنار یک طرح رنگ مدیر موجود در وردپرس استفاده کنید. توجه داشته باشید برای فعال سازی حالت پیش فرض رنگ های بخش مدیریت وردپرس باید حالت Dark Mode را خاموش کنید.

 

 

 

امکان استفاده از سویچ حالت شب هنگام نوشتن پست

همچنین هنگام نوشتن پست در ویرایشگر وردپرس، می توانید از سویچ حالت تاریک استفاده کنید. مانند تصویر زیر روی نماد رنگ کوچک در بالا سمت راست کلیک کنید. سپس حالت مورد نظر برای استفاده را انتخاب کنید:

 

wordpress block editor dark mode - افزونه حالت شب وردپرس (Dark Mode) برای سایت

جمع بندی

امروزه اکثر کاربران ساعت های آخر شب از موبایل و یا کامپیوتر خود استفاده می کنند. سویچ به حالت شب گزینه ای است که کاربران به آن عادت کرده و در اکثر برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی به طور پیش فرض وجود دارد. افزودن این امکان به سایت وردپرسی می تواند بسیار سازگار تر با مخاطبان امروزی باشد.

طبق این آموزش امروز یاد گرفتیم که چطور به آسانی با استفاده از افزونه Dark Mode کلید حالت تاریک را به سایت وردپرسی خود اضافه کنیم.

امکان افزودن حالت تاریک به سایت، امکان افزونه دارک مود برای وردپرس به بخش مدیریت سایت و هنگام نوشتن پست از جمله ویژگی های اصلی این افزونه بود که می توانیم در بخش های مختلف سایت وردپرسی خود از این امکان استفاده کنید.

 


4/5 - (1 امتیاز)