30 دی 1399
0 ۳۵۲ 5

بهترین افزونه های جستجوی وردپرس | افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس

plugin best search wordpress - بهترین افزونه های جستجوی وردپرس | افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس

پلاگین سرچ برای وردپرس به شما کمک می کنند تا قابلیت جستجو در وب سایت خود را فوق العاده قوی کنید. بهترین افزونه های جستجوی وردپرس علی الخصوص افزونه Relevanssi یکی از محبوب ترین افزونه های جستجوی رایگان وردپرس است که به شما کمک می کنند تا موقعیت جستجوی وردپرس را به سطح بالاتری برسانید و به شما این امکان را می دهد جستجو را سفارشی کنید تا محتوای بیشتری در نتایج جستجو به کاربر نشان داده شود.

اگر وب سایت شما دارای محصولات زیادی می باشد باید از افزونه جستجوی پیشرفته ووکامرس استفاده کنید. با معرفی فیلتر پیشرفته تر، جستجوهای پیشرفته، وزن جستجو، تطبیق الگو و موارد دیگر، شما را در ارائه بهتر جستجو یاری می کند.( افزونه فیلتر جستجو ووکامرس )

در این پست، ما نگاهی خواهیم انداخت که چرا شما به یکی از بهترین افزونه جستجوی پیشرفته ووکامرس ( فیلتر محصولات ووکامرس ) نیاز دارید و بهترین افزونه جستجوی پیشرفته فارسی ووکامرس که امروز در دسترس هستند را مورد بررسی قرار می دهیم بیایید شروع کنیم!

آنچه در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد:

پلاگین سرچ برای وردپرس چیست؟

پلاگین سرچ برای وردپرس افزونه ای است که قابلیت جستجو دقیق را برای یک وب سایت وردپرس گسترش می دهد.اغلب، افزونه های جستجوی وردپرس دارای تنظیمات بهتر برای وب سایت شما می باشد تا نتایج جستجو محصولاتی را که، توسط بازدیدکنندگان وب سایت شماجستجو می شود را رائه دهد.افزونه های جستجوی وردپرس به شما این امکان را می دهد تا تمام محصولات وب سایت خود را در نتایج جستجو کاربر نمایش دهید، از جمله:

 • محصولات / توضیحات تجارت الکترونیکی
 • محتوای فیلد سفارشی
 • PDF و محتوای سند
 • Shortcode خروجی
 • جداول سفارشی پایگاه داده
 • طبقه بندی ها

نکته: یک افزونه جستجوی پیشرفته فارسی ووکامرس نتایج جستجوی محصولات داخل سایت شمار را فراهم می‌کند، در حالی که یک افزونه SEO به شما کمک می کند نتایج جستجو در وب سایت شما را برای موتورهای جستجو افزایش دهد.

 

چرا به پلاگین جستجوی وردپرس نیاز دارید؟

به زبان ساده می توان اینگونه بیان کرد که افزونه جستجوی پیشرفته فارسی ووکامرس می توانند نتایج جستجویی را که کاربر در سایت شما بدنبالش می گردد را فراهم کند.اگر از پلاگین سرچ در وردپرس استفاده نمی کنید، حتما می دانید که نتایج جستجو شده اغلب بی اهمیت، تصادفی و بی ربط هستند.افزونه های جستجوی وردپرس با عملکرد بیشتر جستجوها، مشکل عملکرد پایین نتایج جستجو را در وب سایت را حل می کنند.

در کل، دلیل اصلی جستجوی وب سایت این است که محصولات مرتبط بیشتری را به بازدیدکنندگان وب سایت خود نشان دهید،به لطف استفاده از ویژگی هایی مانند وزن کلمات کلیدی.اگر شما از پلاگین سرچ در وردپرس استفاده کنید بازدید کنندگان  وب سایت شما هرآنچه را که نیازدارند با جستجو بدست می آورند که باعث می شود بازدیدکنندگان محصولات بیشتری را کاوش کنند، و باعث کاهش bounce rate (نرخ گزاف گویی)  می شود و تعامل کاربر را افزایش می دهد.

 

5 ویژگی برای پیدا کردن یک افزونه جستجوی وردپرس

وقتی نوبت به ارزیابی بهترین افزونه های جستجوی وردپرس می رسد، چندین ویژگی و قابلیت های خاص وجود دارد که می خواهید در لیست خود داشته باشید. در اینجا چند مورد برای جستجوی بهترین پلاگین جستجوی وردپرس آورده شده است.

 

1. جستجوی انواع پست سفارشی 

جستجوگر خود وردپرس فقط عنوان و محتوای پست را جستجو می کندکه طبقه بندی سفارشی، جزئیات محصول WooCommerce ، خروجی Shortcode یا جداول پایگاه داده وردپرس را جستجو نمی کنند.قبل از نصب افزونه جستجوی پیشرفته ووکامرس، اطمینان حاصل کنید که می تواند انواع مختلف پست سفارشی را جستجو کند، در غیر این صورت نتایج بی ربطی را به بازدید کنندگان وب سایت شما نشان خواهد داد.

 

2. ادغام با جستجوگر وردپرس

برخی از افزونه های جستجو شما را مجبور به تغییر الگوی قالب خود یا استفاده از shortcode وردپرس برای ساخت فرم جدید برای جستجوی می کنند.اما بهترین پلاگین های جستجوی وردپرس با جستجوگر وردپرس ادغام می شوند، به این معنی که شما نیازی به ایجاد تغییراتی در آن نداشته باشید.اگر در حوزه وردپرس مبتدی هستید این ویژگی عالی است.

 

3. سیستم توزین

هر جست و جوی مناسب، به سیستم وزنی سفارشی نیاز دارد در غیر این صورت اگر شما وزن یک‌سان را به تمام جنبه‌های الگوریتم جستجوی خود اعمال کنید، هیچ راهی وجود ندارد که بگوید کدام نتیجه دقیق‌تر است.بهترین افزونه های جستجوی وردپرس امکان سفارشی سازی پیشرفته از سیستم وزن دهی بیشتر را فراهم می کند تا ارتباط بیشتری داشته باشد، به عنوان مثال، عنوان را بیش از شرح نمایش می دهد، اما ارتباط آن کمتر با عنوان برچسب و غیره می باشد.

 

4. ادغام با افزونه های مورد علاقه وردپرس

علی رغم آنچه انتظار دارید، چون یک افزونه جستجو سروکارش با پست های نوشته شده می باشد، به این معنی نیست که با افزونه های وردپرس شما بدون نقص کار خواهد کرد.بررسی کنید آیا افزونه جستجوی وردپرس در هنگام ادغام با افزونه هایی مانند WooCommerce ، Advanced Custom Fields (ACF) و سایر افزونه های مهم برای سایت شما مشکل ایجاد نمی کند.

 

5. پشتیبانی از کلمات کلیدی Stemming

مدتی است که گوگل در الگوریتم اختصاصی خود برای ارائه نتایج جستجوی بهتر، از کلمه کلیدی Stemming استفاده می کند.به طور خلاصه، کلمه کلیدی Stemming یک کلمه اساسی را می گیرد و سپس تغییرات را با هم مطابقت می دهد بنابراین اگر کسی یک نوع کلمه را جستجو کند، سایر گزینه ها در نتایج جستجو گنجانده می شوند.یکی از بهترین نمونه های ریشه کلمات کلیدی، نسخه تکثیر یافته کلمات کلیدی است که به صورت خودکار در نتایج جستجو نشان داده می شود.

 

بهترین افزونه های جستجوی وردپرس

برای کمک به شما در انتخاب بهترین پلاگین جستجوی در وردپرس، چندین افزونه جستجوی وردپرس را آزمایش کردیم تا ویژگی هایی را که هر پلاگین از ساده تا پیچیده ارائه می دهد را مشخص کنیم. ما هر دو گزینه پلاگین رایگان و پولی را در نظر گرفته ایم، بنابراین شما می توانید تصمیم بگیرید که بابت آن هزینه کنید یا نه از افزونه های رایگان استفاده کنید.هر پلاگین شامل اطلاعاتی در مورد ویژگی‌ها، مزایا، معایب، قیمت‌گذاری و نظر ما است.

 

افزونه جستجو حرفه ای وردپرس – افزونه SearchWP

searchwp - بهترین افزونه های جستجوی وردپرس | افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس

SearchWP یک افزونه جستجوی وردپرس پر از ویژگی است که فقط پولی می باشد(نسخه رایگان وجود ندارد).

همه چیزهایی را که از پلاگین جستجوی وردپرس نیاز دارید از جمله:

 • کلمه کلیدی stemming
 • وزن دهی جستجو
 • ادغام ووکامرس

نحوه کار به اینصورت می باشد که از سیستم سفارشی ایندکس برای فهرست کردن پست های شما براساس تنظیماتی که خودتان پیکربندی می کنید استفاده می کند.

 

مزایای مثبت افزونه SearchWP

به نظر ما افزونه SearchWP ساده ترین پلاگین های جستجوی وردپرس در بازار است.با توجه به ماهیت پیچیده چنین افزونه ای، اکثر رابط های کاربری پلاگین های جستجو تنظیمات بهم ریخته ای دارند. در حالی که افزونه SearchWP یک رابط کاربری بصری ارائه می دهد که استفاده از آن را برای مبتدیان و متخصصان کاملاً آسان و راحت کرده است. علاوه بر این همچنین یکی از تنها افزونه های جستجوی وردپرس است که می تواند جستجوی بین سایت را بر پایه multisite (چند سایتی)انجام دهد که برای وب سایت های نوع multi-vendor (چند فروشگاهی)و بازار مناسب است.

 

معایب های افزونه SearchWP

به طور کلی، افزونه SearchWP موارد منفی ندارد، در حالی که برای برخی ممکن است این ادعا مطرح باشد که چون نسخه رایگان همانند سایر افزونه های دیگر بصورت محدود ندارد عیب آن باشد. شاید پولی بودن افزونه SearchWP باعث ایجاد انگیزه برای بهبود افزونه و نوآوری توسط نویسندگانش بشود.

 

هزینه نسخه پولی افزونه SearchWP

افزونه SearchWP سه برنامه قیمت گذاری را ارائه می دهد که به شرح زیر است:

 • Standard ($99) – مجوز یک سایت و همه برنامه های افزودنی استاندارد.
 • Pro ($149) – مجوز 5 سایت، ادغام ووکامرس، متریک، محتوای مرتبط، تغییر مسیرها، سفارش نتایج سفارشی و همه برنامه های
 • فزودنی استاندارد.
 • Agency ($299) – مجوز نامحدود سایت، ادغام ووکامرس، متریک، محتوای مرتبط، تغییر مسیرها، سفارش نتایج سفارشی و همه پسوندهای استاندارد.

همه برنامه های پرداخت افزونه  SearchWP سالانه قابل تمدید هستند و دارای 1 سال پشتیبانی و به روزرسانی هستند.و اگر مجوز خود را تمدید کنید، به طور خودکار تخفیف 20 درصدی برای تمدید دریافت می کنید که یک جایزه خوب است زیرا افزونه جستجو، افزونه ای نیست که شما در وب سایت خود هربار عوضش کنید.

 

نظر ما در مورد SearchWP

افزونه SearchWP یکی از بهترین افزونه های جستجوی وردپرس است درسته برای تمام ویژگی های این افزونه 149 دلار هزینه در بدارد که خیلی زیاد می باشد ولی اگر حرفه ای کار می کنید واقعا ارزش آن را دارد هزینه کنید.

 

افزونه  Relevanssi  – پلاگین جستجو پیشرفته وردپرس

Relevanssi - بهترین افزونه های جستجوی وردپرس | افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس

افزونه Relevanssi یکی از محبوب ترین افزونه های جستجوی رایگان وردپرس است که نسخه رایگان آن دارای ویژگی ها و قابلیت های زیادی می باشد که باید از مخزن WordPress.org دانلود کنید در حالی که نسخه پولی آن در وب سایت Relevanssi موجود است.

 

مزایای افزونه Relevanssi

یکی از ویژگی‌های محبوب ما در افزونه Relevanssi شیوه کار گوگل یا همان “منظورت این بود؟” است.پیشنهادهایی که به کاربران کمک می کند در صورت غلط نوشتن کلمه ای، محتوای مورد نیاز خود را پیدا کنند.

این افزونه در نسخه رایگان خود مجموعه ای از قابلیت های زیر را ارائه داده است:

 • تطبیق فازی با کلمات جزئی
 • پشتیبانی چندرسانه ای
 • تنظیمات وزن برای عناوین، برچسب ها و نظرات و پشتیبانی از پرس و جو (هر دو اصطلاح باید مطابقت داشته باشند یا فقط یک عبارت داشته باشند).
معایب افزونه Relevanssi

برخی از معایب اصلی آن محدود به نسخه پولی می باشد.از نظر برنامه نویسان افزونه Relevanssi، تصمیم‌گرفتن در مورد اینکه چه امکاناتی در نسخه پولی قرار گیرد و از نسخه رایگان حذف شود همیشه دشوار است.با این حال، در این مورد، شما به نسخه پولی برای ویژگی‌های بیشتر نیاز دارید.شاید بهتر بود که حداقل طبقه بندی ها در نسخه رایگان نیز ارائه می شدند.

هزینه نسخه پولی افزونه Relevanssi

طرح های قیمت گذاری برای افزونه Relevanssi نسبتاً ساده است. همه برنامه ها شامل ویژگی ها و سایت های نامحدود می شوند.تنها تفاوت این است که آیا می خواهید سالانه اشتراک خریداری کنید یا مادام العمر.اگر شما در اروپا هستید، قیمت های آنها به طور خودکار بر اساس کشوری که از آنجا خرید می کنید، برمالیات اضافه می کنند.برنامه ها قبل از اعمال مالیات از 80 یورو (یورو) شروع می شوند.
اگر شماره مالیات بر ارزش افزوده دارید می توانید آن را هنگام پرداخت وارد کنید و مالیات بر ارزش افزوده به طور خودکار حذف می شود.

نظر ما درباره Relevanssi

Relevanssi یک افزونه بزرگ و عالی است. گرچه این نرم افزار امکانات افزونه SearchWP را ندارد و برخی از ویژگی هایی که نیاز دارید ممکن است در نسخه رایگان وجود نداشته باشد.در آخر، یک نسخه رایگان وجود دارد که قبل از ارتقا به نسخه Pro، مقرون به صرفه است که امتحان کنید.

 

Invory Search - بهترین افزونه های جستجوی وردپرس | افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس

افزونه Ivory Search  قبلاً “Add search to menu” نامیده می شد و یک پلاگین ساده می باشد که به یکی از برترین افزونه های جستجوی رایگان وردپرس تبدیل شده است.
اگرچه ممکن است نصب کمتری نسبت به افزونه Relevanssi داشته باشد. افزونه Ivory Search به سرعت در حال نصب است و بهترین پشتیبانی را در اختیار شما قرار می دهد که سازنده به طور مداوم به تمام سوالات مطرح شده در بخش پشتیبانی WordPress.org پاسخ می دهد.

 

 

افزونه Ivory Search طیف وسیعی از ویژگی ها را در نسخه رایگان خود در سایت WordPress.org ارائه می دهد.یکی از جالب ترین ویژگی ها نحوه ادغام آن با جستجوگر وردپرس می باشد.به این دلیل است که افزونه Ivory Search می‌تواند با نوار جستجو موضوع شما ادغام شود، اما به شما این امکان را می‌دهد تا چندین موتور جستجو را بهمراه چندین فرم جستجو را طراحی کنید که می تواند با استفاده از Shortcode قرار داده شوند.

به دلیل نحوه کار Shortcode ، می توانید آن Shortcode را در الگوهای صفحه خود فراخوانی کرده و قابلیت تنظیم بسیار زیادی دارد تا برای بازدیدکنندگان سایت خود ارائه دهید.رابط کاربری افزونه Ivory Search نسبت به افزونه Relevanssi بهتر است اما هنوز کاملاً جذاب و کامل نیست همانند افزونه SearchWP که قطعاً بهترین رابط کاربری و تجربه کاربری این سه افزونه را دارد.

 

 

هزینه نسخه پولی افزونه Ivory Search

افزونه Ivory Search پیچیده ترین ساختار قیمت گذاری را در بین بهترین افزونه های جستجوی وردپرس دارد که تا اینجا ذکر شده است.ابتدا می توانید افزونه Ivory Search را براساس مدت زمان سالانه یا مادام العمر خریداری کنید.

 • Free – نسخه موجود در WordPress.org.
 • Pro – نسخه برتر جستجوگر با برخی از ویژگی های ممتاز اما نه همه.
 • Pro Plus – نسخه برتر جستجوگر با تمام ویژگی ها گنجانده شده است.

 

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام نسخه برای شما مناسب است ، انتخاب بعدی تعداد وب سایت ها است.برخلاف افزونه  SearchWP و افزونه Relevanssi ، افزونه Ivory Search هیچ برنامه مجوز نامحدودی ارائه نمی دهد. در عوض، برنامه ها به شرح زیر است:

 • 1 سایت
 • 5 سایت
 • 25 سایت

قیمت نسخه Pro برای یک سایت 19.99 دلار در سال می باشد.قیمت نسخه Pro Plus برای یک سایت واحد 49.99 دلار در سال می باشد.
برنامه های مادام العمر از 99.99 دلار برای برنامه Pro برای یک سایت واحد و 189.99 دلار برای برنامه Pro Plus برای یک سایت واحد شروع می شود.

 

نظر ما درباره افزونه Ivory Search

اگر به دنبال یک افزونه پراز ویژگی با پشتیبانی عالی و یک نسخه رایگان هستید که بدون پرداخت هزینه نسخه پولی، قابلیت کافی را ارائه دهد، افزونه Ivory Search کاملاً با ارزش می باشد.تنها نکته منفی کمبود برنامه مجوز نامحدود و ساختار قیمت گذاری گیج کننده است.

 

جستجو وردپرس برای سایت های بزرگ

همانطور که قبلاً توضیح داده ایم، وب سایتهای بزرگ با دهها هزار پست و محصول نمی توانند از این افزونه های جستجوی وردپرس استفاده کنند، مگر اینکه بخواهند مشکلات عمده عملکرد را بر طرف کنند ولی گزینه های دیگری مانند سرویس ElasticPress موجود است.

 

سرویس ElasticPress 

ElasticPress - بهترین افزونه های جستجوی وردپرس | افزونه جستجو پیشرفته ووکامرس

برخلاف یک افزونه جستجوی معمولی، ElasticPress SaaS (نرم افزاری به عنوان سرویس) است زیرا میزبان جستجوی سرور شما در سرورهای ElasticPress می باشد.گرچه استفاده از ElasticPress باعث افزایش هزینه ها می شود، اما تنها راه حل برای سایت های بزرگتر می باشد.کمترین پلن برای شما ماهیانه 79 دلار هزینه دربر دارد، پلن بعدی 299 دلار در ماه و پلن بعدی ماهیانه 700 دلار می باشد.با این شرایط اگر نمی توانید خیلی هزینه کنید، از یکی دیگر از افزونه های جستجوی وردپرس که ذکر کردیم استفاده کنید. ElasticPress آسانترین راه حل استفاده برای جستجوی میزبان سایت های بزرگ وردپرس می باشد.

 

نتیجه گیری: بهترین افزونه جستجوی وردپرس و ووکامرس

متأسفانه جستجوی وردپرس موضوع ساده ای نیست، چیزی که به نظر آسان می رسد می تواند به سرعت مشکل شود، اما به لطف مهارتهای توسعه دهندگان افزونه در سراسر جهان، استفاده از یکی از بهترین افزونه های جستجوی وردپرس می تواند به طور قابل توجهی دقت جستجوی در وردپرس را افزایش دهد تا کاربران بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

 

آیا از افزونه جستجوی وردپرس در وب سایت خود استفاده می کنید؟ آیا افزونه مورد علاقه وردپرس شما در لیست مقاله ما نبود؟ در قسمت نظرات به ما اطلاع رسانی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی وردپرس در کانال تلگرامی ما مشترک شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
وحید رنجبر نویسنده

وحید رنجبر هستم مهندس برنامه نویسی و یکی از طرفداران پروان وب حدود 5 سال است که در زمینه سایت وردپرس مشغول به کار هستم.

ثبت نظر جدید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

لیست نظرات

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.